SERDÜLŐ (U14) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

nagyításhoz klikk a képre

2017.10.07. Miskolc - Leány Serdülő Országos Bajnokság 1. Forduló

MVSI Vadmacskák/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 62-77 (15-24,13-22,19-12,15-19)

NAGY 14/3, KUTRIK 13/3, GALLYAS 10, TAKÁCS 10, Sándor 9, Turi 8, Katonás 5, Tatár 4, MIHALESZKÓ 4

Intelligens játékkal kezdtünk a szezonnyitó mérkőzésünkön. Ötletes támadójátékunk volt, és magabiztosan védekeztünk. Mihaleszkó Annára és Kutrik Dórára maradt az ellenfelünk két legjobbjának a semlegesítése. Jól megoldották a feladatot a lányok. Nagy Réka és Gallyas Andi szépen szervezte a támadásainkat és bontották meg a miskolci lányok védekezését. Takács Dorina is meggyőzően játszott. Sándor Alexandra és Turi Eszter is jól mutatkozott be. Összességében végig a kezünkben tartottuk a meccset és mondhatjuk, hogy hoztuk a kötelezőt.

statisztika

DVTK Akadémia/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 59-69 (16-19,17-16,13-13,13-21)

NAGY 17, TURI 11, SÁNDOR 8, MIHALESZKÓ 7, Gallyas 6, Kutrik 5/3, Tatár 5, Katonás 4, Takács 4, Tóth 2

A második meccsünk egészen más ritmusban zajlott. Sokkal gyorsabbá vált a játék, és sajnos beleragadtunk a védekezésbe. Lassan lábmunkáztunk, és rengeteg faultot gyűjtöttünk össze. A „húzóembereink” nem nyújtottak jó teljesítményt. Szenvedtünk az első félidőben. Gallyas Andi igyekezett egy elfogadható támadási képet felfesteni, de Ő is hamar elfáradt. Mihaleszkó Anna és Sándor Szandi az elszántságával tartotta az előnyünket. A második félidőben Turi Eszti, Sándor Szandi és Mihaleszkó Anna vették át a vezérszerepet. Mindhárman hatalmasat küzdöttek, hogy győzelemmel térhessünk haza. Az utolsó negyedre „megérkezett” Nagy Réka is, és rendeztük a találkozót. Magunkhoz képest gyengén játszottunk, de így is sikerült győznünk. Ez mindenképpen azt mutatja, hogy komoly tartása van a Csapatunknak. A hétvégén a két meccs alapján Mihaleszkó Anna nyújtott extra teljesítményt. Az első két akadályt sikeresen vettük.

statisztika

2017.09.01-03. - Darázs Kupa

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia 72-67 (20-5, 6-20, 19-16, 8-12, 4-4, 15-10)

NAGY 39/3, Sándor 7, Gallyas 6, Kutrik 6, Mihaleszkó 4, Turi 4, Takács 2, Tóth 2, Tar 2

Az utolsó meccsünk egy igazi hullámvasútra sikerült. Az első negyed parádés ismét, majd a másodikban mélyrepülés megint csak. A harmadik negyedben magunkhoz vettük az irányítást, de az ellenfelünk borzasztó szívósan tapadt ránk. A lezáró játékrészben megfordult a mérkőzés képe, és gyakorlatilag ha nincsen egy Tóth Zillénk, akkor hosszabbítás sincsen, mert a lepattanójával és a labdaszerzésével Ő mentett meg minket. Az első hosszabbítás után ismét döntetlenre álltunk. A második 5 percben Sándor Szandi parádés 2 percet produkált. 5 pontjával és a szerzett labdáival eldöntötte a meccset. Nagy Réka pedig feltette a pontot az i-re. A védekezésünk megint jól vizsgázott. Támadásban viszont nagyon komoly problémákkal kell szembenéznünk. Nagy Réka extraklasszis támadójátéka nem lehet elvárás a szezon során. A pontszerzésbe a többieknek is bele kell adni bizonyos mennyiséget. Nagyon jól sikerült az első felkészülési tornánk. Rengeteget tanulhatunk belőle.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Csata DSE 42-54 (20-7, 0-12, 13-18, 9-17)

NAGY 24/3, KUTRIK 11, Tar 3, Sándor 2, Gallyas 2

Igazi rangadóra sikerült a szombat esti mérkőzésünk. Az első negyed zseniális, a második mélyrepülés. A második játékrészben a Csata felülkerekedett. A védekezésünk előtt le a kalappal, de a támadásunk ma messze elmaradt a jótól. Mindössze Nagy Réka és Kutrik Dóri tudta igazán megbontani az angyalföldiek védekezését. Remek mérkőzés és rengeteg tapasztalat került a birtokunkba.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – SBS Ostrava 80-61 (19-21, 22-8, 18-23, 21-9)

NAGY 25, GALLYAS 12, TAKÁCS 11, TATÁR 10, Kutrik 9, Turi 7, Tar 2, Sándor 2, Tóth 1, Mihaleszkó 1

Az edzőtábor után az első felkészülési mérkőzésünk kicsit felemásra sikerült. A tempónk nőtt, de az újabban tanult játékelemeinket még mélyíteni kell. Kifejezetten sok hibával és pontatlanul játszottunk önmagunkhoz képest. A lerohanásaink és a védekezésünk viszont meglepően éretten működött. A vége győzelem a cseh barátaink ellen.