SERDÜLŐ (U14) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

nagyításhoz klikk a képre

2017.12.09. Leány Serdülő Országos Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Rátgéber KA Pécs 100-36 (28-15, 27-8, 22-8, 23-5)

NAGY 22/6, TAKÁCS 13, KUTRIK 12, TURI 11, Sándor 9, Katonás 8, Tatár 8, Tar 7, Tóth 4, Mihaleszkó 4, Gallyas 2

Nagy elánnal estünk neki a délvidéki eddig még veretlen pécsi alakulatnak. Az első percektől kezdve a számításaink szerint alakult a találkozó. Kiváló védőmunkát mutattunk, amihez egy kreatív támadójáték is társult. Lassan mondhatjuk, hogy a megszokott módon Nagy Réka dobta ismét a legtöbb pontunkat, de társai is akadtak Takács Dorina, Kutrik Dóra vagy Turi Eszti személyében. Pozitív meglepetést okozott Katonás Kamilla, Sándor Szandi és Tar Csenge játéka. Összességében mindenki kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott és a győzelem megérdemelt volt.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Csata DSE 60-65 (21-14, 17-8, 8-25, 14-18)

NAGY 21/6, TAKÁCS 10, Turi 8, Gallyas 7, Sándor 6, Mihaleszkó 6, Kutrik 2

Hatalmas várakozás előzte meg a tavalyi országos döntő visszavágóját. Csapatunk rendkívül motiváltan és koncentráltan lépett pályára. Az első félidő igazi extra játékot hozott a darázslányoktól. Fantasztikus védekezéssel és gyorsindításokkal hoztuk extázisba a hazai közönségünket. A félidőben már 16!!! ponttal is vezettünk. Az angyalföldi lányok a félidőben rendezték a soraikat és ritmust váltottak. A második játékrész leginkább a Csatáról szólt. Az utolsó felvonásban egy nagy hajrával sikerült újra visszajönnünk a meccsbe, de a végjátékban többet hibáztunk és így a győzelmet nem tudtuk kiharcolni. A mérkőzés egészét nézve több játékos igazi extrát nyújtott. Sándor Szandi és Turi Eszter felnőtt erre a szintre és kiváló játékkal leptek meg minket. Mihaleszkó Anna és Takács Dorina mindvégig kulcsszerepet vállalt a találkozón. Gallyas Andinak és Kutrik Dórinak több kiemelkedő pillanata is volt. Az igazi vezérünk Nagy Réka ismét lehengerlő teljesítményt nyújtott. 21 pontjával és 17-es index mutatójával mindvégig meccsben tartotta csapatunkat. Egy ilyen kiélezett rangadón sokszor apróságok dönthetnek. Fel kell készülnünk az utolsó perces szoros végjátékokra. Aki ellátogatott a csarnokunkba szombat este egy igazi rangadót és roppant magas serdülő színvonalú találkozót láthatott. A találkozó után a két Csapat közösen tortázott a csarnok közepén. Nagyon jó volt látni, hogy a két legfőbb rivális a pályán kívül barátként tekint egymásra. Gratulálunk mind a Csata DSE mind a Zsíros Akadémia Kőbánya lányainak!

statisztika

2017.11.18. Leány Országos Serdülő Bajnokság 3. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya – MVSI-Vadmacskák 86-58 (38-16, 21-17, 19-11, 8-14)

NAGY 28, GALLYAS 13/3, Mihaleszkó 8, Turi 8, Sándor 6, Takács 6, Tar 5, Kutrik 4, Tatár 4, Katonás 2, Tóth 2

Végig fegyelmezett és koncentrált játékot mutattunk. A két irányítónk könnyedén rendezte a mérkőzést. A letámadásunk kifejezetten hatékonynak bizonyult. Nagy Réka és Gallyas Andi kiemelkedett a mezőnyből. Elégedettek lehettünk a lefújást követően.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Debreceni KA 95-60 (27-12 ,22-20, 30-9, 16-19)

NAGY 30, MIHALESZKÓ 14, TAR 13, KUTRIK 13, Turi 8, Sándor 8, Gallyas 4, Katonás 2, Tatár 2, Tóth 1

A mérkőzést dekoncentráltan kezdtük. A játékunkba rengeteg hiba csúszott. A befejezéseink rendre pontatlansággal zárultak. A helyzeteinket jól kialakítottuk, de valahogy képtelenek voltunk feltenni az i-re a pontot. A 2.félidőben sikerült váltani és percek alatt megdupláztuk az előnyünket. Mihaleszkó Anna és Tar Csenge kellemes meglepetést okozott és roppant meggyőző játékot produkáltak. A mezőny legjobbja ismét a kapitányunk Nagy Réka lett. A hétvégi teljesítményünkkel nagyjából elégedettek lehetünk, de korán sem ez volt a csapatunk csúcsteljesítménye.

statisztika

2017.11.09. Leány Budapest Kadett Bajnokság

NAGY 28/6, SÁNDOR 22, MIHALESZKÓ 12, TAKÁCS 11, TURI 10, Gallyas 9/3, Tatár 8, Kutrik 8

NAGY 30/3, SÁNDOR 18, TAKÁCS 15, KATONÁS 14, TATÁR 10, GALLYAS 10, Turi 8, Zsirka 2, Kutrik 4, Tóth 4, Mihaleszkó 4, Lányi 4

Roppant jó felfogásban és ritmusban kosárlabdáztunk. Szellemesen támadtunk és rendre pontosan fejeztük be az akcióink nagy részét. A védekezésünkre sem lehet panasz, hiszen a kapott 40pont egy kadett csapattól több, mint jó teljesítményre utal. Dicséretet érdemel a csapat.

statisztika

2017.10.29. Leány Országos Serdülő Bajnokság 2. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya – Kecskemét KA/A 123-23 (39-0, 26-7, 33-10, 25-6)

Nagy arányú győzelemmel kezdtük a második forduló első meccsét. Elvárható volt a győzelmünk. Minden játékosunk gyakorolhatott a pályán.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia 68-56 (22-14, 12-17, 17-11, 17-14)

SÁNDOR 16, NAGY 14, TATÁR 10, TURI 9, Takács 9, GALLYAS 6, Zsirka 2, Mihaleszkó 1, Katonás 1

Sokkal gyötrelmesebb meccs várt ránk 2 óra elteltével. Mondhatjuk, hogy okosan támadtunk, és koncentráltan védekeztünk. Sajnos rengeteg dobást rontottunk. (A mezőnyszázalékunk 45%, a büntető pedig 27%!) Szinte csoda, hogy így is sikerült nyernünk. Nagyon sokat köszönhetünk Sándor Szandinak és Gallyas Andinak. Remekül játszottak. Tatár Hanna és Turi Eszti hasonlóan jó teljesítményt nyújtott. A legjobbunk messze magasan Nagy Réka volt. Pontok, gólpasszok, labdaszerzések. Szükség is volt a bravúros teljesítményre, mert végig szoros volt a fővárosi rangadó. A végén mi örülhettünk.

statisztika

2017.10.07. Miskolc - Leány Serdülő Országos Bajnokság 1. forduló

MVSI Vadmacskák/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 62-77 (15-24, 13-22, 19-12, 15-19)

NAGY 14/3, KUTRIK 13/3, GALLYAS 10, TAKÁCS 10, Sándor 9, Turi 8, Katonás 5, Tatár 4, MIHALESZKÓ 4

Intelligens játékkal kezdtünk a szezonnyitó mérkőzésünkön. Ötletes támadójátékunk volt, és magabiztosan védekeztünk. Mihaleszkó Annára és Kutrik Dórára maradt az ellenfelünk két legjobbjának a semlegesítése. Jól megoldották a feladatot a lányok. Nagy Réka és Gallyas Andi szépen szervezte a támadásainkat és bontották meg a miskolci lányok védekezését. Takács Dorina is meggyőzően játszott. Sándor Alexandra és Turi Eszter is jól mutatkozott be. Összességében végig a kezünkben tartottuk a meccset és mondhatjuk, hogy hoztuk a kötelezőt.

statisztika

DVTK Akadémia/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 59-69 (16-19, 17-16, 13-13, 13-21)

NAGY 17, TURI 11, SÁNDOR 8, MIHALESZKÓ 7, Gallyas 6, Kutrik 5/3, Tatár 5, Katonás 4, Takács 4, Tóth 2

A második meccsünk egészen más ritmusban zajlott. Sokkal gyorsabbá vált a játék, és sajnos beleragadtunk a védekezésbe. Lassan lábmunkáztunk, és rengeteg faultot gyűjtöttünk össze. A „húzóembereink” nem nyújtottak jó teljesítményt. Szenvedtünk az első félidőben. Gallyas Andi igyekezett egy elfogadható támadási képet felfesteni, de Ő is hamar elfáradt. Mihaleszkó Anna és Sándor Szandi az elszántságával tartotta az előnyünket. A második félidőben Turi Eszti, Sándor Szandi és Mihaleszkó Anna vették át a vezérszerepet. Mindhárman hatalmasat küzdöttek, hogy győzelemmel térhessünk haza. Az utolsó negyedre „megérkezett” Nagy Réka is, és rendeztük a találkozót. Magunkhoz képest gyengén játszottunk, de így is sikerült győznünk. Ez mindenképpen azt mutatja, hogy komoly tartása van a Csapatunknak. A hétvégén a két meccs alapján Mihaleszkó Anna nyújtott extra teljesítményt. Az első két akadályt sikeresen vettük.

statisztika

2017.09.01-03. - Darázs Kupa

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia 72-67 (20-5, 6-20, 19-16, 8-12, 4-4, 15-10)

NAGY 39/3, Sándor 7, Gallyas 6, Kutrik 6, Mihaleszkó 4, Turi 4, Takács 2, Tóth 2, Tar 2

Az utolsó meccsünk egy igazi hullámvasútra sikerült. Az első negyed parádés ismét, majd a másodikban mélyrepülés megint csak. A harmadik negyedben magunkhoz vettük az irányítást, de az ellenfelünk borzasztó szívósan tapadt ránk. A lezáró játékrészben megfordult a mérkőzés képe, és gyakorlatilag ha nincsen egy Tóth Zillénk, akkor hosszabbítás sincsen, mert a lepattanójával és a labdaszerzésével Ő mentett meg minket. Az első hosszabbítás után ismét döntetlenre álltunk. A második 5 percben Sándor Szandi parádés 2 percet produkált. 5 pontjával és a szerzett labdáival eldöntötte a meccset. Nagy Réka pedig feltette a pontot az i-re. A védekezésünk megint jól vizsgázott. Támadásban viszont nagyon komoly problémákkal kell szembenéznünk. Nagy Réka extraklasszis támadójátéka nem lehet elvárás a szezon során. A pontszerzésbe a többieknek is bele kell adni bizonyos mennyiséget. Nagyon jól sikerült az első felkészülési tornánk. Rengeteget tanulhatunk belőle.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Csata DSE 42-54 (20-7, 0-12, 13-18, 9-17)

NAGY 24/3, KUTRIK 11, Tar 3, Sándor 2, Gallyas 2

Igazi rangadóra sikerült a szombat esti mérkőzésünk. Az első negyed zseniális, a második mélyrepülés. A második játékrészben a Csata felülkerekedett. A védekezésünk előtt le a kalappal, de a támadásunk ma messze elmaradt a jótól. Mindössze Nagy Réka és Kutrik Dóri tudta igazán megbontani az angyalföldiek védekezését. Remek mérkőzés és rengeteg tapasztalat került a birtokunkba.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – SBS Ostrava 80-61 (19-21, 22-8, 18-23, 21-9)

NAGY 25, GALLYAS 12, TAKÁCS 11, TATÁR 10, Kutrik 9, Turi 7, Tar 2, Sándor 2, Tóth 1, Mihaleszkó 1

Az edzőtábor után az első felkészülési mérkőzésünk kicsit felemásra sikerült. A tempónk nőtt, de az újabban tanult játékelemeinket még mélyíteni kell. Kifejezetten sok hibával és pontatlanul játszottunk önmagunkhoz képest. A lerohanásaink és a védekezésünk viszont meglepően éretten működött. A vége győzelem a cseh barátaink ellen.