SERDÜLŐ (U14) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

Álló sor (balról): Tatár István (edző), Szeles Dorka, Torda Csenge, Lányi Léna, Oláh Zsófia, Király-Farkas Lili, Vámos Anna, Tar Csenge, Pelle Fanni, Harsági Lili, Kerti Barbara, Sámuel Gergely (edző)

Ülő sor (balról): Czirjék Brigitta, Tatár Hanna, Oberfrank Laura, Szabó Zsófia, Zwick Tamara, Fodor Lili, Tucsa Lili, Sztankai Vanessza, Oláh Fruzsina,

2018.12.09. Leány Kadett Regionális Bajnokság

BKG KCS Akadémia – Zsíros Akadémia Kőbánya/B 36-111 (6-19, 7-29, 14-34, 9-29)

TATÁR 20, OBERFRANK 19, LÁNYI 19, VÁMOS 14, OLÁH F. 12, Fodor 8, Harsági 8, Pelle 8, Torda 2, Szeles 1

Gyakorlásnak szántuk a serdülő csapatunknak az utolsó B csoportos regionális meccsünket Szigetszentmiklóson. Az világosan látszott, hogy a 2005-ös triónk (Tatár-Oberfrank-Lányi) kiveszi a pontok gyártásából a részét. Lányi Léna kiemelkedően játszott. Negyedik 2005-ösünk Vámos Anna is hozta a lepattanóit és a pontjait. Bátran játszott Oláh Fruzsi és Fodor Lili is. Kicsit sokat piszkáltunk oda kézzel a védekezésben, és ezért is lett ennyi személyi hibánk. Többet kell lábmunkáznunk és tisztán lezárni az ellenfelünk útját. Az iram, amit mi diktáltunk elég gyors volt. A 2006-osaink egyre stabilabban játszanak. Mindenképpen hasznos volt a regionális kadett bajnokságban szerepeltetni őket. Megérdemelten nyertünk.

statisztika

2018.12.02. Serdülő Budapest-bajnokság

Csata Pacik – Zsíros Akadémia Kőbánya 48-60 (16-6, 4-25, 16-11, 12-18)

VÁMOS 17, HARSÁGI 13, TORDA 10, Fodor 6, Zwick 5, Szeles 4, Pelle 3, Kerti 2

Egy nálunk fiatalabb, de remek erőkből álló Csatával találkoztunk. Az első játékrészben nem találtuk a helyünket a pályán. A második játékrészben rendeztük a sorainkat és átvettük a vezetést is. Harsági Lili szívós, és „gólratörő” játéka jót tett a csapatunknak. Torda Csenge védekezésben és támadásban egyaránt nagyot lendített rajtunk. Vámos Anna ismét hasznosan játszott. Az utóbbi időben Anna komoly fejlődésen ment keresztül. A lepattanó szerzésben és a pontok gyártásában is komoly részt vállal a csapatunkban. A 38 eladott labda rengeteg egy meccsre. Ezen javítanunk kell sürgősen. Gratulálunk az Ellenfelünknek, mert fiatalabb csapatként mindvégig győzelmi esélyeik voltak és ügyesen játszottak, de talán megérdemelten nyertük meg mi a találkozót.

statisztika

2018.11.28. Serdülő Budapest-bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Budapest Blazers 106-6 (26-0, 23-4, 33-0, 24-2)

FODOR 20, VÁMOS 17, ZWICK 16, KERTI 12, TORDA 10, Szeles 9, Sztankai 8, Szabó 6, Harsági 6, Czirjék 2

Egy olyan csapattal játszottunk, akik még csak most tanulják a kosárlabda játék alapjait. Mindenki elég időt tölthetett a pályán, de az igazi hibáinkra nem világított rá a találkozó. Megérdemelten nyertünk.

statisztika

2018.11.24. Leány Serdülő Országos Bajnokság

Vasas Akadémia – Zsíros Akadémia Kőbánya 99-61 (17-12, 33-16, 23-17, 26-16)

TATÁR 18, OBERFRANK 12/3, Oláh Zs. 6, Lányi 5, Tar 5, Harsági 4, Szeles 4, Fodor 2, Oláh F. 2, Pelle 2, Torda 1

Egy elszánt játékkal kezdtünk. Szívósan védekeztünk az első negyedben. Sajnos pontatlanok voltunk, és nem tudtunk előnnyel fordulni. A második negyedben ellenfelünk átgázolt rajtunk és könnyű kosarakat kaptunk végig. A második játékrész talán kiegyenlítettebb volt, de úgy gondolom a játék minden elemében felülmúltak minket a pasaréti lányok és megérdemelten nyertek ismét ellenünk. Tatár Hannán és Oberfrank Laurán lehetett érezni, hogy agresszívan támadják a gyűrűt, és gólveszélyesek. Sokkal több mozgást igényel a támadójátékunk, és pontosabb befejezést. Voltak jó pillanataink, és gyors indulásaink, de ez még kevés egy ilyen ellenféllel szemben.

statisztika

DVTK Akadémia/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 73-90 (18-26, 13-27, 21-17, 21-20)

TAR 18, OBERFRANK 17, TATÁR 16, TORDA 10, Oláh F. 9, Pelle 6, Lányi 4, Szabó 4, Oláh Zs. 4, Fodor 2

Nagyon felszívtuk magunkat az esti rangadóra. A letámadásunkkal 43 eladott labdára kényszerítettük az ellenfelünket. A Tar-Oberfrank-Tatár trió most nagyot villantott. Végig kézben tartották a meccset. A második játékrész első felében sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, ahol vissza is jött ránk a diósgyőri gárda, da összekaptuk magunkat és a 2005-ös „vén rókáink” rendezték a sorainkat. Ki kell emelnem Torda Csengét, aki megint nagyon harciasan és motiváltan játszott és most ez pontokban is megmutatkozott. Pelle Fanni továbbra is az egyik legnagyobb küzdőnk. Sokat tesz bele a védőmunkájával a közös kalapba, akárcsak Lányi Léna. Az Oláh-lányok új szerepben játszottak. Végre kiderült, hogy Zsófi komolyabb védő, mint eddig mutatta, és hogy Fruzsira pedig rá lehet bízni az irányító posztot. Fodor Lili és Szabó Zsófi is sokkal stabilabb volt, mint délelőtt. Szépen lassan mindenki felveszi a serdülő bajnokság élmezőnyének a ritmusát. A mérkőzés után járt a gratuláció.

statisztika

2018.11.22. Leány Serdülő Budapest-bajnokság

Kiss Lenke KA – Zsíros Akadémia Kőbánya 44-72 (8-13, 7-22, 18-14, 11-23)

SZELES 13, HARSÁGI 10, VÁMOS 10, Pelle 9, Lányi 7, Zwick 6, Szabó 6, Fodor 5, Czirjék 4, Kerti 2

Megkezdődtek a Budapest Bajnokság küzdelmei is. Az első találkozónkat Újpesten játszhattuk. Nagy öröm volt számomra, hogy mindenki, aki a pályára lépett jó teljesítményt nyújtott és dobott pontot. A mi csapatunk nagyrészt 2006-os játékosokból áll, akik még most ismerkednek a serdülő mezőnnyel, de az egy éves hátrány nem látszott a pályán. A befejezéseink sokszor pontatlanok, de ezen javítani fogunk. Nem tudnék egy játékost külön kiemelni. Elégedett voltam a mutatott játékkal és a hozzáállással is. Megérdemeltük a győzelmet.

statisztika

2018.11.11. Leány Országos Serdülő Bajnokság

Vasas Akadémia – Zsíros Akadémia Kőbánya 82-31 (22-13, 20-4, 18-11, 22-3)

Oberfrank 6, Oláh F. 6, Oláh Zs. 5, Szeles 4, Tar 2, Tatár 2, Lányi 2, Fodor 2, Pelle 1

Lelketlen játékkal könnyedén átgázolt rajtunk a Vasas Akadémia alakulata. Mindössze 31 dobott ponttal még jó meccset sem lehet játszani, nemhogy nyerni. A rangidős játékosaink is csődöt mondtak. A játék képe alapján örülhetünk, hogy nem lett arcpirító a vereségünk.

Kecskeméti KA/A - Zsíros Akadémia Kőbánya 48-67 (9-31, 14-13, 19-8, 6-15)

OBERFRANK 20, TAR 11, PELLE 10, Oláh Zs. 9, Tatár 6, Lányi 6, Harsági 3, Fodor 2

Sokkal jobb mentalitással és céltudatosabb játékkal igyekeztünk jóvá tenni az előző produkciónkat. Az első negyed álomszerűen sikerült. Oberfrank Laura igazi pontgyárosként tündökölt. A második negyedben sajnos mintha elvesztettünk volna valamit. Szenvedtünk, és kihagytuk a helyzeteinket. A több mint 20 pontnyi előny viszont megmaradt. A harmadik negyedben a támadásaink egyértelműen mélypontra süllyedtek. Egyedül Oberfrank Laura volt képes kosarat szerezni. Ha Ő nincsen, valószínűleg vereséggel térünk haza. A negyedik negyedre azért rendeztük a sorokat, és a végén megszereztük a győzelmet. Az egész mérkőzést tekintve Pelle Fanninak volt még komoly szerepe a győzelmünk megszerzésében. Van még mit javítanunk.

statisztika

2018.10.28. Leány Kadett Regionális Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya/B – FKE 95-13 (26-9, 29-0, 17-2, 23-2)

CZÉRÓ 24, TAR 15, TATÁR 12, VÁMOS 12, Tálas 8, Harsági 8, Szabó 6, Torda 4, Pelle 4, Oberfrank 2

Serdülő játékosaink némi segítséggel bemutatkozhattak a kadett regionális bajnokság B csoportjában. (10 játékosból 8 serdülő korú) Remek lehetőség ez a fiatalabb sportolóinknak tapasztalatot gyűjteni. Külön öröm számunkra, hogy a legtöbb pontot a belső posztokról szereztük. Czéró Léna a pontjaival kiemelkedett, de nagyon tetszett Tar Csenge és Tatár Hanna felelősségteljes munkája is. A fiatalabb serdülőink megbízhatóan játszanak, már csak azt várjuk, hogy több pont kerüljön a nevük mellé, de hamarosan ez is el fog jönni. Vámos Anna üde színfolt volt mindvégig a pályán. Ellenfelünk tisztességesen végighajtotta a találkozót, de a győzelem hozzánk került. Sok sikert kívánunk Nekik a továbbiakban.

statisztika

2018.10.27. Leány Serdülő Országos Bajnokság Alapszakasz

Zsíros Akadémia Kőbánya – Kecskeméti KA 56-54 (14-15, 14-12, 15-13, 13-14)

TATÁR 17, Oberfrank 8, Tar 7, Pelle 7, Harsági 6, Szeles 3, Lányi 2, Oláh F. 2, Oláh Zs. 2

Izgalmas mérkőzést hozott a Kecskemét elleni találkozónk. Kevés pontot dobtunk, de ezt igazából magunknak köszönhetjük, mert a helyzeteinket kidolgoztuk, csak a befejezések pontatlanok voltak. A 2006-os játékosainknak azért nagy váltás a serdülő mezőnyben játszani, de szépen kezdik felvenni a játék ritmusát. A végjátékban két nagyon nagy hibát követtünk el, ami könnyen a győzelmünkbe kerülhetett volna, de Oberfrank Laura esze és keze a helyén volt az utolsó támadásunknál és győzelmet érő kosarat szerzett. Tatár Hanna és Tar Csenge játéka egyértelműen meghatározó volt az idegőrlő csatában. Harsági Lili és Pelle Fanni most nyújtotta a legjobb teljesítményét. Gratulálok az Ellenfelünknek is, mert nagyon szívósan küzdöttek, és egy hajszálon múlt, hogy nem Ők nyertek.

statisztika

Nyíregyházi Kosársuli – Zsíros Akadémia Kőbánya 74-73 (21-23, 21-12, 11-16, 21-22)

TATÁR 26, TAR 15, OLÁH ZS. 10, LÁNYI 9, Oberfrank 7, Pelle 2, Szabó 2, Szeles 2

A második meccsünk sem hozott unalmas játékperceket. Tatár Hanna klasszis teljesítménnyel rukkolt elő és 26 pontjával az egész mezőny legeredményesebbje lett. Tar Csenge ismét oszlopos tagja volt mind a védekezésünknek, mind a támadásunknak. Felnőtt a feladathoz Lányi Léna és Oláh Zsófi is, akiket szinte kicseréltek az első mérkőzésünk után. Pelle Fanninak minden meccsre kijut a háborúból, de az Ő hozzáállására és a harciasságára nem lehet panasz. Sajnos most elbuktuk a végjátékot. Még mindig sok a pontatlanság a támadásunkban, de biztató jeleket látunk. Összességében egy nagyon hasznos és tanulságos napot hagytunk magunk mögött. Gratulálunk az Ellenfelünknek a győzelmükhöz. Megyünk tovább az utunkon.

statisztika

2018.09.08. Leány Serdülő Országos Bajnokság Selejtező

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC/A 77-98 (25-26,10-25,22-32,20-15)

TAR 24, TATÁR 12, Pelle 9, Oberfrank 8, Király-Farkas 6, Oláh F. 4, Torda 3, Harsági 3, Szabó 2, Szeles 2, Lányi 2, Fodor 2

A bemutatkozásunk az országos bajnokságban nem sikerült úgy, ahogy szerettük volna. A budai lányok ellen megilletődve kezdtünk. Különösen a második negyedet izgultuk el nagyon. Ellenfelünk gyorsabban és szellemesebben kosárlabdázott. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Tar Csenge, aki felnőtt a feladatához, és szinte egyedül tartotta a lépést a Beac-os lányokkal. Az eladott labdáink száma nagyon magas volt. (38) Sokkal pontosabban, és felelősségteljesebben kell játszanunk ezt a játékot, valamint fel kell gyorsulnunk és agresszívabbá válnunk. Ellenfelünk megérdemelten nyert. Gratulálunk Nekik!

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Dávid Kornél KA 92-35 (28-11,16-7,18-9,30-8)

PELLE 24, TAR 14, SZELES 11, Oberfrank 8, Oláh F. 7, Lányi 6, Harsági 6, Szabó 6, Fodor 4, Torda 2, Tatár 2, Király-Farkas 2

A második találkozónk sokkal jobban sikerült. Több játékosunk igyekezett bizonyítani. Pelle Fanni kilógott felfelé a mezőnyből. Igaz, sok hibával játszott, de a törekvései mind jók voltak. Tar Csenge ismét vezérszerepben tündökölt. Az irányítóink (Tatár Hanna, Fodor Lili, Szabó Zsófi, Oberfrank Laura) a felére csökkentették az eladott labdáink számát és magabiztosan szervezték a játékot. A védekezésünk szilárdabbá vált. Megszereztük az első győzelmünket az országos bajnokságban.