Álló sor (balról): Molnár-F. Bence; Kristóf Kolos, Pál Bendegúz; Avar-K. Péter; Tenke Márton; Bacskó Bálint; Papp Dániel; Kovács Zalán

Ülő sor (balról): Hinek András; Iski Barnabás; Pelle Péter; Horváth Bernát; Boronyai Dániel; Szük Huba; Marth Zétény; Nagy Ágoston; Bernscherer Máté

Edzők (balról): ifj. Hajdu Péter; Kecskés István, Boronyai Zoltán

Kőbányai Kenguru Kupa

2019.04.14 U11 Alapszakasz 7. forduló

Budapesti Honvéd Sólymok – Kőbányai Darazsak/A 61-75 (15-21, 13-20, 7-8, 18-7, 8-19)

Boronyai 17; Kristóf 13; Tenke 11; Kovács 10; Pelle 7; Horváth 5; Keszler 5; Bacskó 3; Nagy 3; Papp 1; Pál; Marth

Kőbányai Darazsak/A – Vasas U11 59-86 (8-28, 14-13, 8-9, 11-22, 18-14)

Boronyai 16; Kovács 13; Tenke 8; Horváth 7; Pelle 4; Keszler 4; Nagy 3; Kristóf 2; Marth 1; Pál 1; Bacskó; Papp

A srácokkal mindent megterveztünk és megbeszéltünk az öltözőben ma melyik meccsnek mi a tétje. A Vasas ellen szinte csak bemelegítettünk, hozzátenném, hogy így is talán a második legszorosabbat játszottuk. Múltkor sokkal szorosabb volt, de most ez így volt jó! Nincs okunk panaszra! A második mérkőzésen nekünk győzni kellet a Honvéd ellen ahhoz, hogy a 8. fordulóban elkerüljük a pestmegyei keresztjátékot és egyenes ágon kijussunk az Országos Jamboreera! Nem a legjobb formánkat hoztuk, olykor izgulva, de így is végig vezetve a mérkőzést ez sikerült! Rengeteg munka van mögöttünk, fantasztikusak vagytok, büszkék vagyunk rátok, szívből gratulálunk! Jön egy kis „szabadság” kipróbáljuk magunkat a nemzetközi porondon is, az ostravai tornán. Gyakorlunk, tanulunk és játszunk egy jót!

2019.04.13 U11 Alapszakasz 7. forduló

Vasas U10 – Kőbányai Darazsak/B 62-39 (20-16, 11-1, 9-6, 16-6, 6-10)

Szük 15; Nagy 8; Fenyvesi 6; Döme 2; Nagy 2; Mózner 2; Bacskó 2; Váczi 1; Bíró 1; Pál, Paul; Bíró

Kőbányai Darazsak/B – SzSE Teri 55-26 (21-5, 8-8, 7-5, 12-2, 7-6)

Nagy 19; Mózner 11; Nagy 7; Fenyvesi 5; Szük 4; Bacskó 3; Döme 2; Váczi 1; Bíró 1; Paul 1; Bíró 1; Pál

Az SzSE csapatával korábban már megmérettünk. Akkor ők, most viszont mi mutatkoztunk jobbnak. Szépen vezettük a labdát és végre olyan passzokat adtunk – indításból – amit már nagyon szerettem volna látni. Bravó srácok a győzelemhez! A Vasas U10 csapatával most találkoztunk először. Biztos vagyok benne, hogyha fordítva alakul a mérkőzés program és van időnk előtte pihenni, szorosabb eredmény születik. Így, hamarabb elfáradtunk és kevésbé tudtunk koncentrálni a második félidőben. Jövőre ez a két csapat bizonyára egy fantasztikus mérkőzést fog játszani!

2019.03.30 Fiú U12 Alapszakasz 7. forduló

MTK Budapest – Kőbányai Darazsak/B 52-46 (14-12, 12-8, 2-4, 12-14, 12-8)

Pál 15; Tenke 7; Pelle 7; Molnár 4; Horváth 4; Hinek 3; Iski 2; Keszler 2; Avar 1; Marth 1; Papp; Bernscherer

Kőbányai Darazsak/B – Fehér Farkasok 46-55 (9-14, 8-6, 8-6, 12-14, 9-15)

Tenke 14; Horváth 7; Pál 7; Pelle 6; Molnár 4; Marth 3; Papp 2; Keszler 1; Hinek 1; Iski 1; Avar, Bernscherer

Két olyan ellenféllel játszottunk, akikkel szemben egy vagy többször is győzelmet szereztünk az idei U12-es bajnokságban! Végeredményt leszámítva semmi okunk elkeseredésre, hisz büszkék lehetünk a srácokra, mert a nálunk idősebb korosztályban is rendkívül szoros mérkőzéseket játszunk. Ma többen is olyan bizakodó játékot mutattak a pályán, ami miatt kimondhatjuk, hogy jelentősen fejlődtek az elmúlt időszakban! Boronyai Zoltán kollégámmal a mérkőzés ideje alatt nem győztük kiemelni mennyi mindent produkáltak ma a srácok és ez számunkra is nagy öröm! A szezon java csak most jön! U11 7. forduló és egy Ostravai utazás.

2019.03.24 U11 Alapszakasz 6. forduló

Kőbányai Darazsak/A – BEAC Vizslák 69-49 (15-12, 20-8, 5-5, 11-16, 18-8)

Horváth 14; Pelle 12; Boronyai 11; Tenke 10; Kristóf 7; Kovács 5; Papp 4; Szük 2; Bacskó 2; Pál 1; Nagy 1; Keszler

Vasas U11 – Kőbányai Darazsak/A 75-57 (16-16, 13-8, 10-7, 20-9, 16-17)

Boronyai 20; Pelle 14; Kristóf 7; Tenke 5; Horváth 3; Kovács 3; Pál 2; Keszler 2; Nagy 1; Szük; Papp; Bacskó

Hatalmas gratuláció jár a srácoknak a hétvégi eredményhez! Azt hiszem erről nem nagyon „mertünk álmodni”, de hittünk magunkban. Az előző forduló óta rengeteget dolgoztunk az edzéseken azon, hogy bent tudjunk maradni az A-csoportban. Számtalan pozitív visszajelzést kaptunk a fiúktól, meccs közben. A Vasas ellen az eddigi legszorosabb mérkőzést játszottuk, míg a BEAC ellen végig vezettük és kézben tartottuk a játékot. Most egy kicsit fellélegezhetünk a következő fordulóig…

2019.03.23 U12 Alapszakasz 6. forduló

MAFC Csíkihegyek – Kőbányai Darazsak/B 36-50 (2-21, 13-12, 6-5, 7-6, 8-6)

Fenyvesi 15; Szük 13; Nagy 10; Nagy 5; Bacskó 3; Grineusz 2; Bíró 1; Pál 1; Döme; Bíró; Paul; Mózner

Kőbányai Darazsak/B –Kőbányai Darazsak/Pannónia 46-48 (10-13, 11-6, 5-8, 10-7, 10-14)

Szük 12; Nagy 9; Nagy 8; Fenyvesi 6; Pál 4; Bacskó 3; Bíró 1; Bíró 1; Döme 1; Paul 1; Mózner; Grineusz

B-csapatunk az eddigi legjobb budapesti mérkőzését játszotta! Első ellenfelünk a házon belüli Pannónia volt. A két társaság nem volt idegen egymásnak, hisz a Kőbányai Kupában találkoztunk már és a srácok 3. hete együtt is edzenek. A végig egál találkozó az utolsó öt-hat másodpercben dőlt el (sajnos a gyűrűből kifordult a labda), így a legkisebb szerencse sem volt velünk a végén. Fantasztikusan játszott mindenki és vette ki részét a mérkőzésből. Végre láttam egytől egyig azt a küzdést, amit egy játékosnak-sportolónak meg kell mutatni a pályán. MAFC kisebbik csapata ellen még maradt annyi erőnk, hogy az első félidőben kiépített különbséget meg tudtuk tartani a meccs végéig. A vendégek „szerencsére” még nem tartanak ott ahol mi, de ez a győzelem már nagyon hiányzott a csapatnak lelkileg is! Ma végre visszaláttam olyan elemeket játék közben, amiket edzésen átvettünk. Szép volt srácok!

2019.03.04 U12 Alapszakasz 5. forduló

Kőbányai Darazsak/B – BEAC Újbuda KA/B 55-60 (16-10, 7-18, 8-6, 14-14, 10-12)

Pelle 20; Tenke 13; Kovács 9; Marth 4; Pál 3; Papp 3; Szük 1; Iski 1; Avar 1; Keszler; Hinek; Molnár-Füredi

Török Sasok – Kőbányai Darazsak/B 57-48 (16-13, 14-10, 5-6, 10-6, 12-13)

Pelle 13; Kovács 9; Tenke 7; Keszler 6; Szük 6; Marth 3; Pál 3; Molnár 1; Iski; Hinek, Papp; Avar

Semmi okunk nem lehet panaszra, két klassz mérkőzést játszottunk. A csapatból sérülések miatt ma többen nem voltak jelen, viszont akik az elmúlt hetekben-hónapokban gyengélkedtek ők ma több szerephez jutottak. Büszke vagyok rájuk, mert jól szerepeltek. A végeredmények azt mutatják U12-ben is, hogy keményen dolgozunk és a nálunk egy évvel idősebbekkel szemben végig partiba tudunk maradni. Ellenfeleink javára ma igazán csak a korkülönbségből adódó fizikai előny döntött! Az egész csapatnak dicséret jár a mai kemény játékért! Szép volt srácok! A következő két hétben ráhangolódunk az U11 6. fordulójára. Fontos hétvége következik!

2019.03.03 U11 Alapszakasz 5. forduló

Kőbányai Darazsak/A – Budapest Csepel 69-46 (20-15, 21-5, 6-8, 9-15, 13-3)

Boronyai 14; Pelle 12; Kovács 11; Kristóf 7; Keszler 6; Szük 6; Horváth 5; Tenke 5; Pál 1; Bacskó 1; Iski 1; Papp

Grosics Vizslák – Kőbányai Darazsak/A 46-60 (7-13, 5-14, 8-5, 18-17, 8-11)

Boronyai 12; Pelle 11; Kovács 10; Horváth 7; Kristóf 5; Tenke 5; Pál 5; Szük 3; Keszler 2; Bacskó; Iski; Papp

Először is szeretnék gratulálni a srácoknak! Fantasztikusan játszottak, büszkék lehetünk rájuk. Egy kicsit könnyebb dolgunk volt a B-csoportban, mint amire számítottam. Nekünk mindkétszer meg kellet dolgozni a mai győzelmekért, viszont ellenfeleinknek is gratulálhatunk, mert ha nem is szorosan, de a nyomunkba jártak végig. Rendezettek és fegyelmezettek voltunk mind a két találkozón, ez nagy fegyver volt ahhoz, hogy újra A-csoportba jutottunk. Dolgozunk tovább, és bízzunk abban, hogy legközelebb már bent is maradunk.

2019.03.02 U11 Alapszakasz 5. forduló

Kőbányai Darazsak/B – Csata Pónik 30-32 (1-12, 6-4, 8-8, 3-3, 12-5)

Szük 17; Bernscherer 3; Fenyvesi 2; Bacskó 1; Grineusz 1; Hinek 1; Bíró M. 1; Bíró O. 1; Váczi 1; Mózner 1; Pál 1; Paul

Római Kaszások – Kőbányai Darazsak/B 42-37 (16-5, 5-14, 3-7, 7-7, 11-4)

Szük 19; Bacskó 5; Fenyvesi 3; Bernscherer 3; Mózner 3; Grineusz 2; Bíró O. 1; Váczi 1; Pál; Hinek; Paul; Bíró M.

Azt nem lehet mondani, hogy csont nélkül, de szépen megérkeztünk a 10. csoportba. (októberben a 13. csoportból indultunk) Előbb utóbb várható volt, hogy itt már megállítanak minket, ami be is következett. Mindkét mérkőzést nagyon rosszul kezdtük! Nem figyeltük, bámészkodtunk, nem értünk vissza és rengeteg labdát adtunk el. Bíztam benne, hogy a második meccsen ezeket kijavítjuk, de ugyan azokba a hibákba estünk. Ugyanakkor büszke is vagyok a srácokra, hogy az időkérések alatt megbeszélteket megcsináltuk és ismét visszajöttünk mindkétszer a mérkőzésbe. A Csata 1, míg a Kaszás 2 labdás lett a végére! Nagy hátrányt kellet ledolgoznunk, de sokkal hamarabb, szinte már a feldobástól el kell kezdenünk játszani, hogy hasonló helyzetbe ne kerüljünk. Ma egy győzelem is bravúr lett volna…, így viszont tanultunk! Hatodik fordulóra gatyát felkötni, házi rangadó várható…

2019.02.16 - U12 Alapszakasz 5. forduló

Kölökös Fiúk – Kőbányai Darazsak/B 32-37 (8-6, 6-10, 5-5, 6-9, 7-7)

Tenke 8; Kristóf 7; Pelle 7; Kovács 6; Horváth 6; Iski 2; Papp 1; Pál; Avar; Szük; Bacskó; Hinek

Kőbányai Darazsak/B – Vasas Amazonok 30-42 (4-16, 3-2, 5-4, 6-12, 12-8)

Pelle 6; Pál 6; Kristóf 5; Papp 3; Horváth 2; Kovács 2; Tenke 2; Iski 2; Hinek 1; Avar 1; Szük; Bacskó

Úgy érzem maximálisan elégedettek lehetünk a mai két eredménnyel! A decemberi fordulóban találkoztunk ellenfeleinkkel, akkor nagy különbség volt a csapatok között. Ez talán érthető is mivel mind két ellenfelünk idősebb és magasabb nálunk. Azóta sokat tanultunk, dolgoztunk és több mérkőzés rutint is szereztünk. KLKS csapatát már a második negyedben sikerült elcsípni és átvenni a vezetést, amit higgadtan a mérkőzés végéig meg is tudtunk tartani. A Vasas lányok ellen beragadtunk az első félidőben, ellenben a találkozó utolsó perceire akkora lett a lendületünk, hogy megközelítettük a tíz pontos különbséget. Mind ez jó gyakorlás is volt egyben. Csapatszinten és egyénileg sok mindent láttunk vissza. A játék képén támadásban és védekezésben is változtattunk. Szép volt fiúk!

2019.02.10 - U11 Alapszakasz 4. forduló

Vasas U11 – Kőbányai Darazsak/A 73-41 (0-2) (15-14, 17-8, 7-5, 17-10, 17-4)

Boronyai 12; Kovács 11; Pelle 8; Tenke 3; Horváth 2; Papp 2; Kristóf 1; Pál 1; Iski 1

Kőbányai Darazsak/A – BEAC Vizslák 54-63 (22-10, 11-13, 3-5, 11-18, 7-7)

Boronyai 13; Pelle 10; Kovács 10; Tenke 5; Iski 4; Kristóf 4; Pál 3; Horváth 2; Szük 2; Avar 1

Először is nagyon vártuk már ezt a két mérkőzést. Nem készültünk rá csak folytattuk az eddig megkezdett munkát a srácokkal. Beszélgettünk a mérkőzésekről, ezért kíváncsiak voltunk két hónap után mennyire sikerült közelebb kerülni ehhez a két csapathoz. Sajnos a Vasas nem tudott max. létszámban kiállni ellenünk így edzőmérkőzést játszottunk, játékon kívül „nyertünk”. A BEAC ellen nagyon jól kezdtünk, de az utolsó negyedre kimerültünk. Rengeteg érzés és gondolat kavarog bennem… Dióhéjban: Amíg nem hisszük el, hogy tudunk nyerni, addig nem is fogunk az A-csoportban. MA semmivel nem éreztem egyik ellenfelünket sem erősebbnek és jobbnak nálunk, mert sokkal több olyan periódusunk volt, ami azt mutatta, hogy sokat javítottunk a múltkoriakhoz képest. Az akaratunkat meg kell erősíteni és a bizonytalanságunkat pedig le kell győzni! Hinnünk kell abban, hogy amit meg tudunk csinálni, azt éles helyzetben is meglehet nem csak edzéseken. A bajnokság felénél járunk, most egy kicsit rendezzük sorainkat és frissebben, átgondoltabban indulunk a márciusi fordulónak.

2019.02.09 - U11 Alapszakasz 4. forduló

Kéksárga Gepárdok – Kőbányai Darazsak/B 28-31 (9-10, 6-6, 1-4, 2-2, 10-9)

Fenyvesi 11; Bacskó 7; Mózner 7; Ujvári 2; Szük 1; Váczi 1; Bíró M. 1; Oláh 1; Bíró O.; Pál; Paul; Bernscherer

Kőbányai Darazsak/B– SzSE Teri 30-50 (3-19, 14-4, 4-4, 5-11, 4-12)

Szük 7; Mózner 6; Ujvári 6; Fenyvesi 3; Bíró O. 3; Váczi 2; Bacskó 2; Pál 1; Oláh; Paul; Bernscherer; Bíró M.

Két jó mérkőzést játszottunk! Kezdésként a KLKS csapatával csaptunk össze, ami végig kiélezett volt. A lépés hibáktól HA el is tekintünk, akkor az bosszulta volna meg a mérkőzés eredményét, hogy többen nem mutatták meg valóban mire is képesek. A védekezés kifogástalan volt! Második meccsünkön a nálunk idősebb szabadtéri sportegyesület volt az ellenfél. Nehezebb játékra számítottam, mint amit a végeredmény mutat! Az mellet, hogy a srácokat önállóságra is nevelem a pályán, hogy ne csak én mondjam az instrukciót, hanem gondolkozzunk játék közben is, nagyon szépen elvégezte mindenki a feladatát. Ezért büszke vagyok rájuk!

2019.01.27 U12 Alapszakasz 4. forduló

Kőbányai Darazsak/B – Fehér Farkasok 62-37 (19-4, 10-6, 4-5, 17-7, 12-15)

Kristóf 18; Tenke 12; Pelle 11; Iski 7; Pál 5; Kovács 3; Papp 2; Horváth 2; Marth 2; Szük; Avar; Hinek

MTK Budapest– Kőbányai Darazsak/B 41-54 (8-16, 10-8, 2-3, 15-15, 6-12)

Tenke 12; Pelle 10; Kristóf 9; Szük 8; Papp 5; Kovács 3; Horváth 2; Marth 2; Pál 2; Iski 1; Hinek; Avar

Ismét csak gratulálni tudunk a srácoknak. Az U12 nyolcadik csoportjában sikerült mind a két mérkőzésen diadalmaskodni. Az első megmérettetésen a MAFC fiúk majd a másodikon az MTK lányok ellen. Már az első pillanattól kezdve lánccal se lehetett visszafogni minket, gyönyörű passzok, befutások, 1:1 elleni játékok és palánkra dobott ziccerek! Ez minden edző álma ebben a korosztályban. Mindenki szépen megoldotta a rá szabott feladatokat és nem utolsó sorban a játék minden elemében jobbak voltunk ellenfeleinknél. Boronyai Zoltán kollégámmal büszkék vagyunk, hogy egyre több dolgot látunk vissza a mérkőzéseken, amit edzésen tanulunk. Fegyelmezettek vagyunk, és okos döntéseket hozunk. Szép munka volt srácok. Gatyát felkötni, a következő forduló már nehezebb lesz!

2019.01.20 - U11 Alapszakasz 3. forduló

Kőbányai Darazsak/A – Bp. Honvéd Sólymok 72-65 (15-20, 24-7, 6-6, 17-12, 10-20)

Boronyai 19; Pelle 15; Kovács 10; Tenke 8; Kristóf 5; Pál 5; Horváth 4; Marth 3; Iski 2; Papp 1; Avar; Szük

Vasas Amazonok – Kőbányai Darazsak/A 41-74 (8-18, 3-23, 9-4, 11-19, 10-10)

Kovács 16; Marth 13; Pelle 12; Tenke 10; Boronyai 7; Papp 4; Pál 4; Kristóf 3; Horváth 2; Iski 2; Szük 1; Hinek

Sokkal szorosabb mérkőzésre számítottunk a Honvéd ellen. A negyedik negyed elejére kiépített 17 pontos különbséget kisebb bohóckodásokkal 3 pontra tapsoltuk el. Direkt nem kértem időt! Itt a srácok is érezték, hogy nem tréfálok és az utolsó két percben 6 pontot helyeztünk el piros mezes ellenfelünk kosarába. Nem kezdünk el alibizni ez egy húsz pontos meccs, ide! Behúztuk… A Vasas Amazonok nem a mi súlycsoportunk. Igaz minden lánycsapatban találkozunk legalább 3 nálunk 1 fejjel magasabbal, de már tudjuk mi ilyenkor a teendő. Okosan játszottunk szépen láttuk egymást a pályán és ezzel fokozatosan növelve a különbséget sikerült két győzelemmel visszajutni az „A” csoportba! Összességében: a Honvéd elleni utolsó pár percet leszámítva fegyelmezetten, felszabadultan és szépen játszottuk végég mind a két mérkőzést. Mindenki kivette részét a győzelemből, és ami a legjobban tetszett, hogy mindent megcsináltak a srácok, amire kértem őket! Az utolsó fordulótól a betervezett edzésmunka beérett. Nem állunk meg, ismét VASAS fiúk és BEAC lányok.

2019.01.19 - U11 Alapszakasz 3. forduló

Kőbányai Darazsak/B – Római Kaszások 47-38 (3-6, 10-12, 5-4, 2-9, 15-4, 12-3)

Szük 26; Bacskó 5; Pál 5; Fenyvesi 5; Grineusz 2; Váczi 2; Ujvári 1; Mózner 1; Bernscherer; Bíró M.; Bíró O.; Paul; Oláh

KLKS Benkő – Kőbányai Darazsak/B 53-37 (0-20) (10-13, 11-7, 4-1, 15-6, 13-10)

Szük 8; Mózner 6; Ujvári 5; Fenyvesi 4; Grineusz 4; Pál 2; Bíró M. 2; Paul 2; Bacskó 2; Váczi 1; Bíró O.; Bernscherer; Oláh

Óriási gratuláció a srácoknak a múlt heti kőbányai kenguru 3. és az eheti budapesti kenguru forduló eredményeihez. Négy nehéz mérkőzésen vagyunk túl, amibe szívét-lelkét beletette a csapat és nem utolsó sorban a kedves szülőknek is köszönjünk a szurkolást! Az első mérkőzésről csak röviden: hivatalosan nyertünk, de a játékot csak edzőmérkőzés formájában játszottuk le, ahogy ilyenkor szoktuk! Nagyon álmosan kezdtünk, sokat hibáztunk, viszont a második mérkőzésre már felébredtünk. Kaszások ellen végig a tűzzel játszottunk. Ellenfelünk 39 perc 51 másodpercig vezetett ellenünk! Lépéshibájuk után időt kértem majd a felrajzolt figurát a maradék 9 másodpercben sikeresen hajtottuk végre. Huba két bedobott büntetője után hosszabbítás kővetkezett ahol már mondhatni eufórikus hangulatban vettük át a vezetést és döntöttük el a találkozót! Csakis a kihagyott ziccerek mennyisége miatt vagyok bosszús, mert ha azoknak is csak a felét bedobjuk, nem hozzuk magunkat ilyen nehéz helyzetbe. Fantasztikus két hét volt, bravó, srácok! Legközelebb a Kosárpalántán hangolódunk a következő kenguru fordulókra.

2018.12.15-16. - Tari János Emléktorna, Sopron

Soproni Sportiskola – Kőbányai Darazsak 41-68 (4-27; 21-10; 10-13; 6-18)

Szük 2; Kristóf 6; Pelle 12; Tenke 12; Horváth 4; Boronyai 18; Kovács 8, Pál 2; Keszler 4; Hinek, Bernscherer, Bacskó

Szombathelyi Ifjúsólymok – Kőbányai Darazsak 45-50 (10-20; 8-8; 13-6; 14-16)

Szük 2; Kristóf 2; Pelle 16; Tenke 4; Horváth; Boronyai 18; Kovács 2, Pál; Keszler 6; Hinek, Bernscherer, Bacskó

Körmendi Törpördögök – Kőbányai Darazsak 59-49 (10-21; 17-6; 13-16; 19-6)

Szük 2; Kristóf; Pelle; Tenke 4; Horváth 6; Boronyai 27; Kovács 4, Pál 4; Keszler 2; Hinek, Bernscherer, Bacskó

Nagyon örültem a Soproni Sportiskola meghívásának, mert mindig színvonalas tornát szerveznek kiváló csapatok részvételével és ez most sem volt másképp. Sajnos a pécsiek megbetegedtek, így a soproniak U12/B csapatvála kezdtünk, ami természetesen nem baj, sőt örültünk, hogy nem marad el meccs, ez is a szervezőket dicséri. A srácok nagyon nagy sebességgel, elképesztő lelkesedéssel játszottak, egyik kiváló megmozdulás követte a másikat. Látszott, hogy nagyon élvezik a meccset. A két ötös kicsit más felállásban játszott, ami leginkább a második ötösre vonatkozott, így ők az elején szenvedtek kicsit, de a második félidőre megtalálták a ritmust és remek összjátékokat láthattunk Pelle Petyó kiváló egyéni teljesítményével megtüzdelve. Az első ötösben a Boronyai-Tenke duo ontotta a pontokat.

A szombathelyiek ellen nehezebb dolgunk volt, hiszen egy nagyon jó szellemű csapatot láthattunk bennük és ehhez még centiben és kilóban is fölénk nőttek. Mi sokkal gyorsabbak és szervezettebbek voltunk, így az elején nem nagyon tudtak velünk mit kezdeni, főleg Danival. A második ötösnek kicsit nehezebb dolga volt védekezésben, így ez a negyed egyenlő lett. A harmadik játékrészben ellenfelük védekezést váltott és Danit belekergették egy-két csapdába, hiszen ketten, néha hárman jöttek rá segíteni. Ezt nehezen dolgozta fel, eladott pár labdát, később meg is sérült, de inkább az volt a probléma, hogy nem megfelelően reagáltunk a helyzetre, hiszen ha valakit három ember fog, akkor van két üres és ezeket mi nem találtuk meg sosem, hanem belementünk a "húsdarálóba". A negyedik negyedben mi váltottunk védekezésben és ez nagyon jól sült el, hiszen ellenfelünk legjobbja nagyon elfáradt. A vége kicsit szorosabb lett, de mindenképpen megérdemelten nyertünk.

A döntőbe a körmendiek vártak ránk. Örültem volna, ha külföldi csapattal is játszunk, hiszen az Inter Bratislavának volt esélye is odajutni, de a piros-fekete fiúk egy nagyon ügyes U12-es sráccal kiegészülve átléptek rajtuk, így magyar döntő kerekedett. Boronyai Dani megállíthatatlan volt, ugyanakkor a csapat többi tagja is jócskán kivették a részüket a játékból. Nem ácsorogtunk statikusan a pályán, hanem folyamatosan mozogtunk, elszakadtunk, befutottunk, de úgy esett, hogy Daninak mindig szinte szabad útja volt a kosárig, hiába segítettek be rá. Ellenfelünk második ötösében volt egy Danihoz hasonlóan jól egy-egyező srác, aki egy statikus ötszögből úgy vert meg minket, ahogy akart. Sajnos a védekezésnek ezt a részét mi még nem gyakoroltuk, hiszen az egy az egy ellenit sem tudjuk még jól, így nem tudtuk őt tartani. Nem is ez volt a gond. Azt előre bocsátom, hogy az az iszonyatosan hangos szurkolás, amelyet a körmendi szülők produkáltak egyáltalán nem elítélendő, ez a vidéki kosárlabda fellegvárakban természetes, sajnos a budapesti gyerekeknek erről fogalmuk sincsen, hiszen nem kerülnek ilyen helyztebe. Viszont sajnos a harmadik negyedben volt egy közjáték, ahol egy magáról megfeledkezett "apuka" ordibált és egy elég szürreális jelenet kerekedett, miután el kellett hagynia a termet. Ettől a mi gyerekeink nagyon megijedtek, iszonyat félelem lett úrrá rajtuk, ezért kértem a játékvezetőket, hogy adjanak pár percet, hogy megnyugodhassunk, de sajnos nem tudtunk ezután visszarázódni a meccsbe és bár az utolsó 2 perc előtt még egál volt a parti, teljesen összezuhantunk, ellenfelünk pedig (az az egy srác) ellenállás nélkül szórta a kosarakat.

Azt gondolom, hogy a srácok végig csodálatosak voltak, én a magam részéről a leutolsó budapesti meccs után kicsit el voltam keseredve, de ezen a három meccsen bebizonyították a fiúk, hogy helyén van a szívük és nagyon ügyesen tudnak kosarazni. Sokan nem dobtak pontot, de mégis hasznos tagajai voltak a csapatnak. Bacskó Bálint sok lepattanót szedett, szépen indult meg, Bernscherer Máté és Hinek Andris védekezésben nagyon jól segített és támadásban is jól helyezkedtek, amivel helyzetbe hozták társaikat. A két kicsi, Máté és Huba is fantasztikus volt, nem voltak megijedve, bátran játszottak és sok pontot is dobtak. Bernát sokat izgult, ettől kicsit kapkodott, de amikor sikerült megnyugodnia, akkor nagyon jól tört be és a szombathelyiek elleni védekezése döntő fontosságú volt. Bendegúz néhányszor ránk hozta a frászt, de az utolsó meccsen történt két dobása eléggé emlékezetes marad. Zalán és Kolos kicsit hullámzó volt, néha eltűntek, de amikor bátran előléptek, bolondot csináltak a védőjükből. Kolos indulócseleiből történt betörései emlékezetesek voltak, Zalán meg több alkalommal tört be ellenállhatatlanul. Tenke Marci kezd olyan lenni, amit várunk tőle, mert ha figyel, akkor nem nagyon tudják megállítani, ezen még dolgoznunk kell. Mindhárom meccsen jól teljesített és meghatározó játékosa volt a csapatnak. Dani és Petyó a saját ötösében igazi vezér volt. Petyónak az utolsó meccs nem úgy sikerült, ahogy szerettük/szerette volna, de nagyon ponterős volt végig és védekezésben is hasznos volt. Dani nálam a torna MVP-je és nem a dobott pontok miatt, hanem leginkább azért, mert végre vezéregyénisége lett csapatának és nagyon jól kooperált a többiekkel, nem volt gyenge pontja. Talán a védekezésre kell majd kicsit jobban figyelnie.

Gratulálok a csapatnak, nagy örömet okoztak nekünk!

2018.12.09 U12 Alapszakasz 3. forduló

Kölökös Fiúk – Kőbányai Darazsak/B 69-38 (16-9, 19-7, 4-0, 20-8, 10-14)

Pelle 11; Tenke 10; Szük 6; Kovács 6; Pál 2; Iski 2; Bacskó 1; Marth, Papp, Avar, Bernscherer, Hinek

Kőbányai Darazsak/B – Vasas Amazonok 36-73 (6-24, 11-12, 3-6, 7-14, 9-17)

Pelle 15; Pál 6; Tenke 5; Kovács 4; Marth 3; Iski 3; Papp; Bernscherer; Bacskó, Szük; Avar; Hinek

Még sose kezdtünk reggel mérkőzést, ám most ezt is megtapasztaltuk, ami szerencsére semmit nem befolyásolt. Az első két forduló után várható volt, hogy nem lesz könnyű dolgunk, hiszen a 7. csoport környékén kevésbé találkozunk a saját korosztályunkkal. Nem csak nálunk, de ellenfeleinknél is hiányoztak meghatározó játékosok. A nálunk egy évvel idősebekkel szemben így is szépen felvettük a versenyt. Az volt a dolgunk, hogy amit tudunk, azt felszabadultan mutassuk meg a pályán. Ma mi még nem tartunk ott, mint a nálunk másfél fejjel magasabb és technikásabb ellenfeleink, viszont így is elégedettek lehetünk, ha az F, G, H, csoportok egyikében meg tudunk ragadni. Rengeteg tanulni valónk van még, sokkal többre vagyunk képesek és már csak emiatt is minden edzésen és mérkőzésen törekszünk, hogy a maximumot hozzuk ki magunkból. Pelle Peti extra teljesítményével ma vezére volt a csapatnak!

2018.11.25 U11 Alapszakasz 2. forduló

Kőbányai Darazsak/A – Vasas U11 32-86 (10-17, 3-26, 4-8, 3-20, 12-15)

Pelle 10; Szük 7; Pál 3; Kristóf 3; Horváth 3; Tenke 3; Kovács 2; Hinek 1; Iski; Avar, Papp, Bernscherer

BEAC Vizslák – Kőbányai Darazsak/A 66-59 (13-15, 16-15, 7-7, 12-10, 18-12)

Pelle 11; Kristóf 10; Szük 8; Kovács 8; Tenke 7; Horváth 6; Pál 4; Papp 2; Iski 2; Bernscherer 1; Hinek, Avar

A Vasas elleni mérkőzés záró negyede nagyon tetszett! Foggal, körömmel kapaszkodtunk és igyekeztünk mindent megtenni, hogy az előző fordulóhoz képest ne legyen nagyobb a különbség. Sajnos nagyobb lett és ez a legkisebb gondunk. A legnagyobb az, hogy nagyon keveset mutattunk meg a pályán abból, amit az elmúlt egy hónapban tanultunk. Lesz ez jobb is! A BEAC ellenni játék előtt figyelmeztettem a srácokat, hogy küzdeni fognak a lányok már csak a Vasas ellen látottakból kiindulva. Az utolsó negyedig egál volt a mérkőzés. Végjátékban viszont több olyan labdát is eladtunk, amiből a lányok szereztek előnyt és bent tudták tartani magukat az A-csoportban! Van javítani valónk, rengeteg munka vár ránk decemberben. Ami számunkra is még kérdés, hogy az U12 fordulókon miért vagyunk bátrabbak… Hajrá Darazsak!

2018.11.24 U11 Alapszakasz 2. forduló

KKS Titánok– Kőbányai Darazsak/B (0-2) 51-24 (14-4, 14-4, 3-2, 10-8, 10-6)

Szük 7; Mózner 5; Ujvári 4; Pál 3; Bíró O. 2; Bíró M. 2; Bernscherer 1; Paul; Oláh; Váczi; Fenyvesi

Kőbányai Darazsak/B – Törekvés Törpillák 41-28 (10-10, 8-8, 3-6, 6-3, 14-1)

Szük 17; Mózner 8; Ujvári 8; Oláh 2; Fenyvesi 2; Bernscherer 2; Bíró M. 1; Paul 1; Bíró O.; Pál; Váczi

Keresztúri ellenfelünk kiállási gondjai miatt az első mérkőzést megnyertük, a folytatásban a játékot természetesen edzőmeccsként játszottuk le. A barátságos találkozó eredményéből nem szeretnék kiindulni, de bízzunk benne, amint teljes a keretük még egyszer találkozunk. Második összecsapásunkat a szinte csak leányokból álló Törekvés ellen játszottuk. Igazi meglepetést okoztak nekünk, mivel az utolsó negyedig szinte végig egyenlő volt az állás. Az utolsó percekben kitartóan védekeztünk, mellette nagyon fontos labdákat szereztünk és ebből szép kosarak születtek. A lányoknak gratulálunk, mert majdnem elkaptak minket és nem utolsó sorban a srácoknak is jár a tapsvihar! Januárban folytatódó harmadik fordulóig sok dolgunk lesz még, persze jár a megérdemelt pihenés is!

2018. november 17.- U12 2. forduló

Kőbányai Darazsak/B – MTK Budapest 51-37 (10-16, 17-5, 3-3, 8-11, 13-2)

Pelle 14; Tenke 13; Kovács 12; Kristóf K. 3; Horváth 3; Iski 2; Szük 2; Pál 2; Hinek; Avar; Papp; Marth

Budapesti Honvéd Falcons – Kőbányai Darazsak/B 14-63 (3-14, 5-13, 4-4, 2-20, 0-12)

Kristóf K. 15; Kovács 11; Pál 7; Iski 7; Horváth 6; Szük 5; Pelle 5; Papp 4; Tenke 3; Marth; Hinek; Avar

Az MTK leány csapatából hárman is egy fejjel magasabbak voltak nálunk, akikkel szemben szépen elvégeztük a védő feladatokat. Gyors játékunknak köszönhetően a mérkőzés végét már könnyebben fejeztük be. Peti palánk alatti 1:1 játéka csodálatra méltó volt! Bőven maradt még energiánk a második mérkőzésre is… A srácok kivétel nélkül hozták helyzetbe egymást játék közben, amiből bámulatos kosarak születtek. Gratulálunk, büszkék vagyunk rátok! Bízunk benne, hogy ez a lendületünk megmarad az U11 fordulóra is!

U11 1. forduló - 2018. október 27.

Kőbányai Darazsak/B – Ziccer Pumák 41-34 (13-14, 6-1, (7-2), 7-5, 8-12)

Szük 18; Nagy 9; Bíró M. 3; Pál 3; Bernscherer 2; Bíró O. 2; Grineusz 2; Paul 1; Váczi 1; Ujvári; Oláh; Fenyvesi

Malév Zsiráfok – Kőbányai Darazsak/B 17-25 (0-4, 6-11- 3-2, 4-2, 4-6)

Nagy 6; Ujvári 6; Szük 4; Grineusz 4; Fenyvesi 2; Bernscherer 1; Oláh 1; Váczi 1; Pál; Bíró M; Bíró O; Paul

A srácok egy éve kosárlabdáznak és ez volt az első bajnoki megmérettetésük. Pozitív értelemben becsapva érzem magam, mert sokkal, de sokkal többet tettek bele a mérkőzésekbe, mint amit edzésen mutatni szoktak. Bíztató az eredmény és remélem, a lendületünk is megmarad. Ma mentálisan is fejlődtünk! A csapat fantasztikus volt és mindenki büszke lehet rájuk. Várjuk a második fordulót, ami már nehezebb lesz.

U11 1. forduló - 2018. október 19.

Kőbányai Darazsak/A – Vasas U11/A 35-76 (8-7, 2-33, 4-6, 19-4, 2-26)

Tenke 12; Pelle 8; Horváth 7; Kovács 4; Boronyai 2; Marth 1; Kristóf K. 1; Avar, Papp; Szük; Molnár; Iski

Kölökös Törpék – Kőbányai Darazsak/A 28-71 (6-9, 1-23, 5-6, 10-13, 6-20)

Tenke 15; Boronyai 11; Molnár 8; Iski 8; Pelle 7; Marth 6; Kovács 6; Szük 6; Papp 3; Kristóf K. 1; Horváth; Avar

A mai napon mindkét mérkőzésen megmutatkoztak hiányosságaink. Ellenfelünk lobbanékony játéka miatt a kétségbeesés uralkodott el rajtunk. Bátrabb játékunk csak a mérkőzés második felére bontakozott ki. KLKS elleni mérkőzésünk győzelmét az összeszedettebb játékunknak is köszönhetjük. Ebben a csoportban nem számíthatunk könnyű mérkőzésekre, komoly kihívások előtt állunk.

U12 1. forduló - 2018. október 7.

Kőbányai Darazsak/B – SZPA-HSE Oroszlánok 43-30 (13-6, 10-6, 3-3, 9-8, 8-7)

Horváth 7; Iski 4; Kovács 2; Kristóf K. 11; Molnár 3; Pál 1; Papp 1; Pelle 6; Szük 1; Tenke 7; Hinek; Marth

KKS – Kőbányai Darazsak/B 30-44 (0-13, 8-11, 4-2, 8-8, 10-10)

Horváth 11; Iski 1; Kovács 4; Kristóf K. 1; Marth 2; Molnár 3; Pál 1; Pelle 15; Szük 4; Tenke 2; Hinek; Papp

Keményen dolgoztunk az elmúlt két hónapban, így nem csoda, hogy ma szép eredményeink születtek! Felszabadultan játszottunk mindkét mérkőzésen és a végére jól el is fáradtunk. Küzdöttünk és hajtottunk, amit öröm volt nézni. Ezt kértük a srácoktól! Támadásokban jobban kivettük a részünk, mint a védekezésben, és ezen dogozunk is tovább a következő időszakban. Kiemelést érdemel Kolos és Peti betörései, amiből előbbi 11 utóbbi 15 pontot dobott. A csapatnak gratuláció jár! Türelmetlenül várjuk már az U11-es fordulót.