JUNIOR (U18) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

Álló sor (balról): Jánossy Ervin (edző), Püspöki Lotti, Halmai Tiffani, Szabados Kinga, Szabó Réka, Ugaros Lili.

Ülő sor (balról): Moharos Vera, Hajdu Réka, Glavinics Anna, Józsa Evelin, Hajdu Vanessza

2018.12.07 Leány Regionális Junior Bajnokság

Pénzügyőr SE – Zsíros Akadémia Kőbánya 33-90 (13-22, 4-17, 7-23, 9-28)

Józsa 11; Moharos 12, Glavinics 12; Halmai 5; Hajdu V. 2; Püspöki 14; Ugaros 4; Szabados 6; Szabó 9; Hajdu R. 15

Az első negyed „lazább” védekezése után már jóval több szerzett labdánk és indításunk volt. Támadásban különböző játékokat gyakoroltunk, általában sikerrel. Szép befejezéseink, ügyes megoldásaink eredményezték a nagy különbséget. Mindenki dicsérhető, sikeres őszi zárásának számít ez a meccs.

statisztika

2018.11.28 Leány Regionális Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Százhalombattai KSE 79-53 (15-14, 18-16, 21-16, 25-7)

Püspöki 11; Moharos 16; Glavinics 7; Halmai 4; Hajdu V. 2; Szabados 11; SZABÓ 15; Hajdu R. 13; Józsa

Az eredmény nem is sejteti, mennyire nehéz meccsen vagyunk túl. A szünetig megkínlódtunk minden pontért, teljesen egál meccs volt a 3. negyed végéig. Az utolsó negyed játéka minden edző álma. Fantasztikusan játszottunk. Tényleg mindenkit lehet dicsérni! Így minimum B döntősök vagyunk, de küzdünk az A döntőért!

statisztika

2018.11.18 Leány Regionális Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC Újbuda KA/B 76-45 (16-4, 25-10, 17-17, 18-14)

SZABÓ 16; PÜSPÖKI 14; Moharos 16; HAJDU R. 10; Józsa 8; Szabados 8; Halmai 4; Glavinics

Az első perctől kezdve mi diktáltunk a meccsen. Fokozatosan növeltük előnyünket, és a vártnál is könnyebb győzelmet arattunk. Annyi negatívum azért volt, hogy nem vagyunk képesek nagyon agresszívan védekezni.

statisztika

2018.11.16 Leány Regionális Junior Bajnokság

SZPA-HSE – Zsíros Akadémia Kőbánya 31-85 (12-18, 6-21, 7-28, 6-18)

SZABÓ 21; UGAROS 11; Püspöki 12; Moharos 13; Hajdu R. 12; Glavinics 7; Szabados 7; Józsa 2; Halmai

Az első negyed gyengébb játéka után, észhez tértünk és elkezdtünk kosárlabdázni. Innentől kezdve nem volt kétséges a különbség. A csapat az átlagnál jobban teljesített.

statisztika

2018.10.27 Leány Regionális Junior Bajnokság

Százhalombattai KSE – Zsíros Akadémia Kőbánya 66-64 (27-10, 14-15, 7-23, 18-16)

MOHAROS 24; GLAVINICS 17; Püspöki 6; Ugaros 2; Szabó 4; Józsa 3; Hajdu R. 8 Halmai; Hajdu V.; Szabados

Hihetetlen rossz védekezéssel nagyon elengedtük a hazaiakat. Szünet után más mentalitással játszva még a vezetést is átvettük, de a végjátékban kapkodva bután játszottunk. Büntetőből 27/9 a teljesítményünk!

statisztika

2018.10.20 Leány Regionális Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Pénzügyőr SE 79-23 (20-5, 18-3, 17-12, 24-3)

PÜSPÖKI 19; MOHAROS 13; GLAVINICS 15; Halmai 6; Hajdu V. 6; Ugaros 2; Szabados 6; SZABÓ 4; Józsa 4; Hajdu R. 4

Egy öt perces szakaszt leszámítva jól játszott a csapat, a statisztikai mutatók is igazolják: csak 10 eladott labda és 7 blokk. A védekezés is jól működött, 1-2 esetet kivéve csapatként dolgoztunk.

statisztika

2018.10.12 - Leány Regionális Junior Bajnokság

BEAC Újbuda KA/B – Zsíros Akadémia Kőbánya 49-60 (13-23, 14-17, 6-11, 16-9)

Glavinics 17; Hajdu R. 10; Hajdu V. 2; Moharos 16; Szabó 6; Ugaros 2; Püspöki 7; Halmai; Szabados; Józsa

Ellenfelünk vegyes védekezése ötletjátékot kényszerített ki belőlünk, amit a két jó mezőnydobó ki is használt. Az utolsó negyedben indítottunk először, helyette eladott labdáink voltak sorozatban. A végére visszaestünk, de nem volt jelentősége. Anna, Vera, Réka remek mezőnymunkája kiemelést érdemel.

statisztika

2018.10.06 - Leány Regionális Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – SZPA-HSE 92-31 (24-6, 26-6, 21-10, 21-9)

Glavinics 18; Hajdu R. 12; Moharos 16; Szabados 4; Szabó 8; Ugaros 5; Halmai 12; Püspöki 17

A végig „beton” zónát alkalmazó ellenfél csak a sablon megoldásokba késztetett, több ötlettel még 30 pontot dobhattunk volna. Időnként lustán, akaratgyengén védekeztünk, ami felbosszantott. Szeretném, ha tudnánk más mentalitással játszani éles helyzetekben.

statisztika

2018.09.09. - Leány Országos Junior Bajnokság Selejtező

Zsíros Akadémia Kőbánya - Szolnoki MÁV SE 56-58 (21-13, 15-12, 10-8, 6-19, 4-6)

Glavinics 21, Hajdu R. 2, Józsa 11, Moharos 10, Szabados 2, Szabó 4, Ugaros 6, Hajdu V., Halmai, Püspöki

Három negyedet jól játszva a végére kipukkadtunk. Glavinics, Moharos, Szabó kiemelkedően jól védekeztek a mérkőzésen.

statisztika

Debreceni KA - Zsíros Akadémia Kőbánya 94-46 (20-18, 28-10, 15-12, 31-6)

Glavinics 3, Hajdu R. 10, Hajdu V. 2, Halmai 6, Józsa 5, Moharos 10, Szabados 4, Szabó 5, Ugaros 1

Fáradtan, sérültekkel duplázni, nem lehetett más az eredmény. Moharos Vera és Hajdu Réka dicséretet érdemel.