JUNIOR (U18) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

nagyításhoz klikk a képre

2017.10.21. Leány Junior Regionális Bajnokság

Vasas Akadémia/B – Zsíros Akadémia Kőbánya 84-54 (18-16,19-13,13-11,34-14)

KUTRIK 12, SZABÓ B. 12/6, GLAVINICS 10/6, Szabados N. 7, Fejes 6, Moharos 3, Mogyorósi 2, Nagy A. 1, Szabó R. 1

Sokáig tudtuk tartani a lépést a pasaréti lányokkal, de a mérkőzés utolsó részében rengeteg labdát ajándékoztunk oda. Sajnos a befejezéseknél pontatlanok voltunk. Kutrik Andi volt a legjobbunk. 43 (!) eladott labdával nem igazán lehet mérkőzést nyerni. Az akarattal nem volt probléma. Igyekeznünk kell sokkal precízebben játszanunk.

statisztika

2017.10.14. Leány Junior Regionális Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – MTK Budapest 55-73 (17-19,7-24,20-19,11-11)

MOHAROS 11, KUTRIK 11, SZABÓ B. 10/6, FEJES 10, Szabados N. 8, Glavinics 5/3

Szeptember első hetében már találkoztunk a budai lányokkal, és akkor uraltuk a találkozót. Most minden az ellenkezőjére fordult. Ellenfelünk úgy nyert ellenünk, hogy egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme. A kulcsjátékosaink nem hozták a tőlük elvárható teljesítményt. Ötlettelenül játszottunk, és továbbra is kevés pontot dobunk. Védekezésben és támadásban egyaránt Moharos Verát tudnám csak kiemelni. Stabilan játszott a fiatal kora ellenére. Fejes Hanna kezdi visszanyerni régi formáját, illetve Kutrik Andi hozta még a saját teljesítményét. A többi játékosunktól védekezésben és támadásban egyaránt többet várunk.

statisztika

2017.10.11. Leány Regionális Bajnokság

Pénzügyőr SE – Zsíros Akadémia Kőbánya 69-59 (22-15, 7-24, 18-9, 22-11)

NAGY A. 13/3, Kutrik 9/3, Szabó B. 9/6, Mogyorósi 7, Szabados N. 7, Moharos 6, Glavinics 6/3, Fejes 2

Hullámzó mérkőzésen hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Voltak parádés perceink, és voltak katasztrofális időszakaink. Változatlanul kevés pontot szerzünk a 40 perc alatt. Nagy Anna vállalta fel a vezér szerepet, és hellyel-közzel meg is oldotta ezt a feladatot. A junior játékosok közül Mogyorósi Eszter hozta a legmegbízhatóbb teljesítményt. A jó játékkal adósak maradtunk. Vereség a vége.

statisztika

2017.09.30. Leány Regionális Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia/B 48-66 (22-12,5-11,13-24,8-19)

SZABÓ B. 11/9, Glavinics 9/3, Nagy A. 8, Kutrik 8, Szabó R. 7, Józsa 4, Stelczer 1

Roppant bíztatóan indult a mérkőzés számunkra. Magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és végig uraltuk az első negyedet. Nagy Anna és Kutrik Andi jó ritmust tudott adni a támadásainknak, és a védekezésünk is jól működött. A második negyedtől az ellenfelünk szép lassan magára talált, de a vezetést végig tartottuk. Sajnos a második félidőre elfogytunk, és nem tudtunk kosarakat szerezni. A pasaréti lányok megérdemelten nyerték meg a találkozót. Kicsit úgy érzem, elfogytunk a találkozó végére. A támadásainkat rendre szervezetlenül és pontatlanul fejeztük be. A Vasas szigorúbb védekezése komoly zavart okozott a támadójátékunkban. A 27 eladott labda rengeteg egy ilyen ellenféllel szemben. Igazi extra teljesítményt senki nem tudott nyújtani tőlünk. Ha pontosabbak vagyunk a befejezéseinknél, talán más lett volna a végkimenetel.

statisztika

2017.09.10. - Junior Országos Selejtező

Zsíros Akadémia Kőbánya – Török Flóris-Törekvés SE 70-93 (15-16, 18-30, 16-21, 21-26)

PÜSPÖKI 26/9, KUTRIK 12, GLAVINICS 10/6, Szabó B. 8/6, Fejes 4, Moharos 3, Szabados N. 3, Mogyorósi 2, Szabó R. 2

Rendkívül motiváltan játszottunk az első pillanattól kezdve. A védekezésünk stabil volt, de sajnos a lepattanóknál sokszor elaludtunk. Ez meg is bosszulta magát. A második félidőben ehhez jött még az ellenfelünk kiemelkedő dobószázaléka. Nem tudtuk megnyerni a találkozót. A Törekvés remekül kosárlabdázott, és megérdemelten nyerte meg a találkozót. Gratulálunk Nekik. Tisztességesen helyt álltunk, és emelt fővel jöhettünk le Mi is a pályáról. Püspöki Lotti és Kutrik Andi extra teljesítményt nyújtott.

statisztika

Szolnoki MÁV SE – Zsíros Akadémia Kőbánya 78-62 (29-11, 18-20, 11-13, 20-18)

PÜSPÖKI 22/6, SZABÓ B. 15/6, Szabados N. 6, Kutrik 6, Mogyorósi 5, Glavinics 4, Moharos 2, Szabó R. 2

Még a fejünkben volt az előző találkozó kissé, mikor feldobták a labdát. Az első játékrészben nagyon csúnyán beragadtunk, és minden lehetséges hibát elkövettünk. (29-11 az első negyed a hazaiaknak) A második játékrésztől megérkeztünk és hatalmasat küzdöttünk egészen a lefújásig. Igazából megszorítani nem sikerült a szolnokiakat, de egy elismerést azért kiharcoltunk Tőlük. Püspöki Lotti és Szabó Bogi játéka kiemelkedett a csapatunkból. Gratulálunk a Szolnok csapatának, mert jobbnak bizonyultak Nálunk. Sajnos nem sikerült a kiemelt csoportba feljutnunk, de folytatjuk a felkészülést, és megyünk tovább a tervezett utunkon.

statisztika

2017.09.01-03. - Darázs Kupa

Zsíros Akadémia Kőbánya – MTK Budapest 79-73 (18-13, 18-24, 25-12, 18-24)

SZABÓ B. 24/12, KUTRIK 18/3, PÜSPÖKI 12, MOHAROS 10, GLAVINICS 9/9, Nagy 4, Szabados 2

A hétvégi torna záró napjára maradt a legnehezebb meccsünk. Végig sikerült egy komoly tempót diktálnunk, de az ellenfelünk mindig ragadt ránk, és egyszer sem sikerült komolyabb előnyt felépítenünk. A mérkőzésen a védekezésváltásunk gyökeres változást hozott és sikerült a Darázs kupát itthon tartanunk. Szabó Bogi extra teljesítményt nyújtott. Gyakorlatilag belehajszolta a csapatunkat a győzelembe. Kutrik Andi és Püspöki Lotti is kiemelkedő teljesítménnyel sokkolta a budai lányokat. Összességében elmondhatjuk, hogy nagyon hasznos és pozitív élményekkel teli hétvégével lettünk gazdagabbak. Gratulálunk Lányok!

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – SBS Ostrava/B 94-51 (33-10, 19-13, 19-15, 23-13)

PÜSPÖKI 17/3, SZABADOS 15/3, SZABÓ B. 14/6, MOHAROS 12, GLAVINICS 11/3, MOGYORÓSI 10, Józsa 8, Kutrik 5/3, Szabó R. 2

A torna második napjára tovább fokoztuk a tempónkat. Világossá válhatott számunkra, hogy a mi lehetőségeink a rohanós játékban tudnak igazán kiforrni. Ismét magabiztos győzelem és helyenként szemet gyönyörködtető játék lett a végeredmény.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – SBS Ostrava/A 75-54 (22-16, 19-14, 19-15, 15-9)

SZABÓ B. 18/9, PÜSPÖKI 12, KUTRIK 12, GLAVINICS 10, Szabó R. 8, Szabados N. 3, Ugaros Lili 2, Moharos 2

A sok lerohanásnak, és a nagy iramnak köszönhetően könnyedén leléptük Ostravát, az idény első felkészülési meccsén. Junior lányaink magabiztos játékot mutattak. A kadettek pedig remekül egészítették ki az idősebbeket. Meggyőző kezdés volt a Darázs kupa első napján.