JUNIOR (U18) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

nagyításhoz klikk a képre

Álló sor (balról): Jánossy Ervin (edző), Püspöki Lotti, Halmai Tiffani, Szabados Kinga, Szabó Réka, Ugaros Lili.

Ülő sor (balról): Moharos Vera, Hajdu Réka, Glavinics Anna, Józsa Evelin, Hajdu Vanessza

2019.03.08-10 Leány Junior B – Döntő

Nyíregyházi Kosársuli – Zsíros Akadémia Kőbánya 74-60 (19-18, 25-11, 16-18, 14-13)

Püspöki 13; Moharos 5; Hajdu R. 14; Glavinics 12; Szabados 8; Halmai 2; Kutrik 6; Hajdu V.; Gallyas; Takács; Tálas; Czéró

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – MTK Budapest 37-97 (5-26, 12-23, 7-29, 13-19)

Püspöki 8; Moharos 5; Hajdu R. 6; Glavinics 3; Halmai 2; Kutrik 2; Takács 2; Czéró 9; Szabados; Hajdu V.

statisztika

Szolnoki MÁV SE – Zsíros Akadémia Kőbánya 53-55 (17-13, 17-14, 11-13, 8-15)

Püspöki 16; Glavinics 14; Czéró 11; Moharos 9; Kutrik 2; Gallyas 2; Hajdu R. 1; Szabados; Hajdu V.; Tálas

statisztika

Első mérkőzésünkön, az esélyesebb Nyíregyháza ellen nem játszottunk rosszul, de ez is csak egy szoros eredményhez volt elég. A második nap jött a katasztrófa, szégyenletesen gyenge teljesítménnyel megalázó vereséget szenvedtünk az MTK-tól. Végén jött a hab a tortára, hihetetlen akaraterővel, és a végén igen-igen okos játékkal megvertük azt a Szolnokot, akitől idén már háromszor kikaptunk. Így szépre sikeredett a búcsú, a két kiöregedő juniornak, Püspöki Lottinak és Hajdu Rékának. A középső meccs kivételével ők jól is játszottak mellettük Glavinincs Anna és Czéró Léna nyújtottak még kiemelkedő teljesítményt! Az egész idényben nem láttam ilyen boldognak a csapatot!

2019.02.17 Leány Junior Bajnokság rájátszás

Dávid Kornél KA – Zsíros Akadémia Kőbánya 77-50 (22-12, 24-17, 13-11, 18-10)

Püspöki 11; Glavinics 2; Hajdu V. 3; Szabados 2; Hajdu R. 12; Moharos 2; Kutrik 9, Tálas 7, Gallyas 2, Halmai

A végig jól dobó és magassági fölénybe lévő ellenfél ellen, csak ennyire voltunk képesek. Három fiatal kadett ügyesen játszott, reméljük egy kicsit lesz időnk összeszokni.

statisztika hamarosan

2019.02.06 Leány Junior Bajnokság rájátszás

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC-Újbuda KA/A 45-72 (14-20, 7-16, 11-22, 13-14)

Püspöki 29; Glavinics 2; Halmai 2; Hajdu V. 2; Szabados 2; Hajdu R. 8; Moharos; Nagy, Kutrik, Turi

Akaraterőből, lelkesedésből ezúttal sem volt hiány, de ismét hat emberrel játszva egy ilyen sebességű mérkőzésen nem lehet más az eredmény. Dicséret megint jár a csapatnak, leginkább Püspöki Lotti dobott pontjaiért, és védekezésben Glavinics Annának.

statisztika

2019.02.02 Leány Junior Bajnokság rájátszás

Zsíros Akadémia Kőbánya – Szolnoki MÁV SE 49-66 (16-24, 8-14, 13-18, 12-10)

Püspöki 21; Glavinics 6; Halmai 7; Hajdu V. 2; Szabados 4; Hajdu R. 9

Hat holt fáradt ember maradt a végére, de derekasan helyt állt a csapat. Gyakorlatilag nem volt súlyosabb a vereség, mint mikor tízen voltunk és tudtunk cserélni. Az akarattal nem volt baj. Ennyivel jobb volt az ellenfél, ez kétségtelen. Püspöki Lotti a 21 pontjával kiemelkedő volt, de mindenki megtette a magáét.

statisztika

2019.01.23 Leány Junior Bajnokság rájátszás

Zsíros Akadémia Kőbánya – Dávid Kornél KA 62-84 (15-28, 15-21, 14-23, 18-12)

Püspöki 25; Moharos 11; Glavinics 3; Halmai 2; Hajdu V. 2; Kutrik 5; Szabados 4; Hajdu R. 10; Nagy; Turi

Végre szívvel és akarattal jól játszottunk, de az ellenfél magas és gyors embereivel nem tudtunk mit kezdeni. A kizárás hiányában 30 támadólepattanót szedett az ellenfél, ezt nem lehet kompenzálni. Az egész csapat dicséretet érdekel, de a legjobbak Püspöki, Moharos, Hajdu Réka.

statisztika

2019.01.12 Leány Junior Bajnokság rájátszás

BEAC-Újbuda KA/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 70-34 (12-7, 19-6, 22-14, 17-7)

Püspöki 3; Moharos 4; Hajdu R. 6; Hajdu V. 2; Glavinics 8; Szabó 6; Halmai 2; Szabados 3; Józsa; Ugaros

Az agresszív védekezés megint gondot okozott, nehezen teremtettünk helyzetet, ha mégis akkor hibáztunk. A védekezés közepesre értékelhető, az egyéni teljesítmény még annyira sem.

statisztika

2019.01.06 Leány Junior Bajnokság rájátszás

Szolnoki MÁV SE – Zsíros Akadémia Kőbánya 62-44 (17-3, 18-8, 17-18, 10-15)

Püspöki 13; Moharos 7; Józsa 6; Ugaros 6; Hajdu R. 4; Hajdu V. 4; Glavinics 2; Szabó R 2; Halmai

Szabados Rettenetesen kezdtünk, gyenge védekezés és még pocsékabb támadás jellemezte az első félidőt. A második félidőben megráztuk magunkat, és végre eledzetünk kosárlabdázni, ha nem is teljes sikerrel.

statisztika

2018.12.07 Leány Regionális Junior Bajnokság

Pénzügyőr SE – Zsíros Akadémia Kőbánya 33-90 (13-22, 4-17, 7-23, 9-28)

Józsa 11; Moharos 12, Glavinics 12; Halmai 5; Hajdu V. 2; Püspöki 14; Ugaros 4; Szabados 6; Szabó 9; Hajdu R. 15

Az első negyed „lazább” védekezése után már jóval több szerzett labdánk és indításunk volt. Támadásban különböző játékokat gyakoroltunk, általában sikerrel. Szép befejezéseink, ügyes megoldásaink eredményezték a nagy különbséget. Mindenki dicsérhető, sikeres őszi zárásának számít ez a meccs.

statisztika

2018.11.28 Leány Regionális Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Százhalombattai KSE 79-53 (15-14, 18-16, 21-16, 25-7)

Püspöki 11; Moharos 16; Glavinics 7; Halmai 4; Hajdu V. 2; Szabados 11; SZABÓ 15; Hajdu R. 13; Józsa

Az eredmény nem is sejteti, mennyire nehéz meccsen vagyunk túl. A szünetig megkínlódtunk minden pontért, teljesen egál meccs volt a 3. negyed végéig. Az utolsó negyed játéka minden edző álma. Fantasztikusan játszottunk. Tényleg mindenkit lehet dicsérni! Így minimum B döntősök vagyunk, de küzdünk az A döntőért!

statisztika

2018.11.18 Leány Regionális Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC Újbuda KA/B 76-45 (16-4, 25-10, 17-17, 18-14)

SZABÓ 16; PÜSPÖKI 14; Moharos 16; HAJDU R. 10; Józsa 8; Szabados 8; Halmai 4; Glavinics

Az első perctől kezdve mi diktáltunk a meccsen. Fokozatosan növeltük előnyünket, és a vártnál is könnyebb győzelmet arattunk. Annyi negatívum azért volt, hogy nem vagyunk képesek nagyon agresszívan védekezni.

statisztika

2018.11.16 Leány Regionális Junior Bajnokság

SZPA-HSE – Zsíros Akadémia Kőbánya 31-85 (12-18, 6-21, 7-28, 6-18)

SZABÓ 21; UGAROS 11; Püspöki 12; Moharos 13; Hajdu R. 12; Glavinics 7; Szabados 7; Józsa 2; Halmai

Az első negyed gyengébb játéka után, észhez tértünk és elkezdtünk kosárlabdázni. Innentől kezdve nem volt kétséges a különbség. A csapat az átlagnál jobban teljesített.

statisztika

2018.10.27 Leány Regionális Junior Bajnokság

Százhalombattai KSE – Zsíros Akadémia Kőbánya 66-64 (27-10, 14-15, 7-23, 18-16)

MOHAROS 24; GLAVINICS 17; Püspöki 6; Ugaros 2; Szabó 4; Józsa 3; Hajdu R. 8 Halmai; Hajdu V.; Szabados

Hihetetlen rossz védekezéssel nagyon elengedtük a hazaiakat. Szünet után más mentalitással játszva még a vezetést is átvettük, de a végjátékban kapkodva bután játszottunk. Büntetőből 27/9 a teljesítményünk!

statisztika

2018.10.20 Leány Regionális Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Pénzügyőr SE 79-23 (20-5, 18-3, 17-12, 24-3)

PÜSPÖKI 19; MOHAROS 13; GLAVINICS 15; Halmai 6; Hajdu V. 6; Ugaros 2; Szabados 6; SZABÓ 4; Józsa 4; Hajdu R. 4

Egy öt perces szakaszt leszámítva jól játszott a csapat, a statisztikai mutatók is igazolják: csak 10 eladott labda és 7 blokk. A védekezés is jól működött, 1-2 esetet kivéve csapatként dolgoztunk.

statisztika

2018.10.12 - Leány Regionális Junior Bajnokság

BEAC Újbuda KA/B – Zsíros Akadémia Kőbánya 49-60 (13-23, 14-17, 6-11, 16-9)

Glavinics 17; Hajdu R. 10; Hajdu V. 2; Moharos 16; Szabó 6; Ugaros 2; Püspöki 7; Halmai; Szabados; Józsa

Ellenfelünk vegyes védekezése ötletjátékot kényszerített ki belőlünk, amit a két jó mezőnydobó ki is használt. Az utolsó negyedben indítottunk először, helyette eladott labdáink voltak sorozatban. A végére visszaestünk, de nem volt jelentősége. Anna, Vera, Réka remek mezőnymunkája kiemelést érdemel.

statisztika

2018.10.06 - Leány Regionális Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – SZPA-HSE 92-31 (24-6, 26-6, 21-10, 21-9)

Glavinics 18; Hajdu R. 12; Moharos 16; Szabados 4; Szabó 8; Ugaros 5; Halmai 12; Püspöki 17

A végig „beton” zónát alkalmazó ellenfél csak a sablon megoldásokba késztetett, több ötlettel még 30 pontot dobhattunk volna. Időnként lustán, akaratgyengén védekeztünk, ami felbosszantott. Szeretném, ha tudnánk más mentalitással játszani éles helyzetekben.

statisztika

2018.09.09. - Leány Országos Junior Bajnokság Selejtező

Zsíros Akadémia Kőbánya - Szolnoki MÁV SE 56-58 (21-13, 15-12, 10-8, 6-19, 4-6)

Glavinics 21, Hajdu R. 2, Józsa 11, Moharos 10, Szabados 2, Szabó 4, Ugaros 6, Hajdu V., Halmai, Püspöki

Három negyedet jól játszva a végére kipukkadtunk. Glavinics, Moharos, Szabó kiemelkedően jól védekeztek a mérkőzésen.

statisztika

Debreceni KA - Zsíros Akadémia Kőbánya 94-46 (20-18, 28-10, 15-12, 31-6)

Glavinics 3, Hajdu R. 10, Hajdu V. 2, Halmai 6, Józsa 5, Moharos 10, Szabados 4, Szabó 5, Ugaros 1

Fáradtan, sérültekkel duplázni, nem lehetett más az eredmény. Moharos Vera és Hajdu Réka dicséretet érdemel.