KADETT (U16) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

Álló sor (balról): Tatár István (edző), Sándor Alexandra, Katonás Kamilla, Tálas Lívia, Turi Eszter, Czéró Léna, Király-Farkas Lili , Kutrik Dóra, Tar Csenge, Sámuel Gergely (edző)

Ülő sor (balról): Nagy Réka, Lugosi Dorottya, Horváth Lili, Tatár Hanna, Gallyas Andrea, Oberfrank Laura, Takács Dorina

2019.03.20. Leány Kadett Országos Bajnokság

Dávid Kornél KA – Zsíros Akadémia Kőbánya 76-70 (19-26, 19-20, 11-14, 27-10)

TATÁR 17/6, GALLYAS 10, Oberfrank 8, Takács 7/3, Horváth 7, Sándor 6, Tálas 5, Katonás 4, Tar 2, Kutrik 2, Lugosi 2

Számunkra tét nélküli volt a fehérvári visszavágónk. Ennek ellenére motiváltan játszottunk és sikerült egy 10 pont körüli előnyt felépíteni. Tatár Hanna kiemelkedően játszott. Az Ő sebességével nem igazán tudott mit kezdeni az ellenfelünk. Szépen érkeztek is a pontok mindenki részéről. Az utolsó negyedben valami megszakadt nálunk a védekezésben és a támadásban is. A Dávid Kornél Akadémia a sírból hozta vissza a meccset. Mi pedig egy újabb végjátékot vesztettünk. Ez a mérkőzés valahol tükrözte az idei évünket. Készülhetünk a B döntőre, ahol lesz mit bizonyítanunk.

statisztika

2019.03.16. Leány Kadett Országos Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Soproni Darazsak Akadémia 64-67 (17-14, 11-16, 20-18, 16-19)

TAKÁCS 23/3, GALLYAS 10/9, SÁNDOR 9, Katonás 8, Tatár 6, Horváth 4, Tálas 2, Tar 2

A körbeverések miatt még mindig volt esélyünk a továbbjutásra. Így is készültünk a Sopron elleni visszavágóra. Az utolsó szalmaszál amibe kapaszkodhattunk. Jól kezdtünk, de igazán komoly előnyt nem tudtunk felépíteni. Takács Dorina remek támadójátékkal örvendeztetett meg minket. védekezésünk is működött, de az ellenfelünk mindvégig közel maradt. A végjátékban 5(!) meccslabdánk volt, de nem tudtunk egyikkel sem élni. A Sopron viszont élt a kapott lehetőséggel és az utolsó pillanatban sikerült megfordítaniuk a találkozót. Ezzel végérvényesen eldőlt, hogy idén nem tudtunk a legjobb 8 csapat közé bekerülni. Gratulálunk a Soproni Darazsaknak. Mindkét meccsen megérdemelték a győzelmet.

statisztika

2019.03.04. Leány Kadett Országos Bajnokság

Soproni Darazsak Akadémia – Zsíros Akadémia Kőbánya 71-62 (27-16, 14-13, 18-14, 12-19)

KUTRIK 11/3, SÁNDOR 11, TAKÁCS 10, Horváth 9, Gallyas 7, Tatár 6, Tar 5, Czéró 3

Egy színvonalas meccset játszottunk a Sopron csapatával. Ellenfelünk mindvégig a kezében tartotta a vezetést, csak szaladtunk utánuk. Az utolsó negyedben fantasztikus rohamot indítottunk, és egy meglepetés kapujában álltunk, amikor 2 perccel a vége előtt 2 pont volt közte. Sajnos nem tudtunk élni a lehetőséggel és a hazaiak kihasználták az elhibázott támadásunkat. Az utolsó negyedben nyújtott játék bizakodásra adhat okot. Megérdemelten nyert a Sopron.

statisztika

2019.03.01. Leány Kadett Országos Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Pécsi VSK/A 58-65 (13-23, 16-16, 25-16, 4-10)

GALLYAS 15/3, TAKÁCS 12, Katonás 8, Horváth 6, Tar 6, Czéró 4, Tálas 4, Sándor 2, Nagy 1

Mindenképpen bizonyítani akartunk itthon a pécsi lányok ellen. Az első negyedben elengedtük az ellenfelünket, de felzárkóztunk a harmadik negyedben egy nagy rohammal. Az utolsó negyedben képtelenek voltunk a gyűrűbe találni, ezért teljesen megérdemelt a délvidéki lányok győzelme. Ismét Gallyas Andi volt a legeredményesebb dobónk a 15 pontjával. Sajnos extra teljesítmény nem jött tőlünk és ezzel nehéz helyzetbe kerültünk a továbbjutást illetően. A pécsi lányok megérdemlik a gratulációt.

statisztika

2019.02.23. Leány Országos Kadett Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Dávid Kornél KA 70-59 (16-8, 17-13, 19-18, 18-20)

GALLYAS 18/3, NAGY 12, TATÁR 10, TAR 10, Kutrik 9/3, KATONÁS 5, Horváth 4, Tálas 2

Nehéz napokon vagyunk túl, de ez a mérkőzés kárpótolt mindenkit. Tényleg igazi csapatsikert értünk el. Gallyas Andi extra volt mindvégig. A vállán vitte a csapatunkat. Nagy Réka végig megbízható teljesítményt nyújtott, szinte hibátlanul védekezett és precízen támadott. Tatár Hanna a betegségéből kifelé jövet a második félidőben hengerelt. Kutrik Dóri, Horváth Lili és Tálas Livi komoly munkát végzett. Katonás Kamillának azt hiszem, mindenki sokat köszönhet, mert a lepattanóinkat rendre megszerezte, és ezzel is stabil hátteret biztosított. Végig fegyelmezetten támadtunk, és védekeztünk. Dicséretes teljesítmény volt!

statisztika

2019.02.15. Felnőtt Női B Bajnokság

BEAC Dzsoni Angyalai – Zsíros Akadémia Kőbánya 29-53 (7-8, 3-14, 3-14, 16-17)

HORVÁTH 14/3, Gallyas 7, Kutrik 6, Katonás 5/3, Nagy 5/3, Takács 5, Sándor 4, Tálas 4, Czéró 3

Ismét kevés pontot szereztünk. A védekezési feladatokat illetve a lepattanókat szépen megoldottuk. A leindulásainkat is biztatónak láttam. Pontosítani kell a befejezéseken továbbra is.

statisztika

2019.02.03. Országos Kadett Bajnokság

PVSK Nemzeti Akadémia/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 60-48 (16-17, 14-5, 20-18, 10-8)

GALLYAS 14, Tatár 7, Horváth 7, Sándor 7, Tálas 5, Takács 4, Kutrik 2, Katonás 2

Készültünk az első mérkőzésünkre a legjobb 16-ban. Ehhez képest alulmúltuk saját magunkat. A támadásaink nagy százalékban befejezetlenül értek véget. A második félidőben Gallyas Andi és Tatár Hanna tartotta a lelket a csapatunkban, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a hazai gárda végig jobb volt, mint mi és megérdemelten nyertek. A döntő pillanatokban ismét remegtünk és nem találtunk megoldást. Egyénileg is és csapatszinten is sokkal jobb teljesítményre vagyunk képesek.

statisztika

2019.02.02. Felnőtt Női B Bajnokság

Külker SC – Zsíros Akadémia Kőbánya 74-60 (19-13, 18-17, 18-18, 19-12)

TAKÁCS 18/3, HORVÁTH 11/3, Sándor 8, Tatár 7/3, Katonás 5, Tálas 5, Oberfrank 4, Gallyas 2

Egy roppant rutinos és sokat megélt csapat ellen léphettünk pályára. Dicséretet érdemelnek a lányok, mert okosan támadtunk és nem védekeztünk rosszul. Ellenfelünk erőben és technikában is felülmúlt minket, és éppen ezért hízelgő, hogy végig pár ponton mozgott a meccs. A kinti dobásainkat elfogadható százalékkal dobtuk. Talán az eladott labdáink kicsit soknak tűntek. Abból faraghattunk volna. Ez egy olyan vereség, ami után nem elkeseredni kell, hanem kiemelni, hogy partiban tudtunk lenni egy ilyen Ellenféllel szemben. Elégedettek voltunk a látottak alapján.

statisztika

2019.02.01. Felnőtt Női B Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Viharos Szenyórák 77-36 (25-7, 17-12, 20-9, 15-8)

HORVÁTH 14, KATONÁS 11, LUGOSI 10, Oberfrank 9/3, Tálas 8, Gallyas 7, Sándor 6, Takács 6, Tatár 6

Remek gyakorlási lehetőséget kaptunk a zóna elleni játékunkhoz. Szépen dolgoztunk, és majdnem 50 százalékosan dobtunk mezőnyből. Jó teljesítményt hoztunk.

statisztika

2019.01.25-27. Bochnia Cup Lengyelország

Zsíros Akadémia Kőbánya – Mathews Cork 78-32 (19-5, 21-13, 21-7, 17-7)

TAR 14, SÁNDOR 13, GALLYAS 10, Tálas 9, Horváth 8, Oberfrank 7, Tatár 6, Katonás 5, Takács 4, Lugosi 2

Remek szervezés, ultramodern csarnok és baráti szeretet várt minket Lengyelországban. Már az első pillanatban látszott, hogy komoly szervezőmunka előzte meg a tornát. Az első találkozónkon az ír csapat ellen végig domináltunk. Jól szerveztük a támadásainkat és mindvégig szépen hoztuk helyzetbe egymást. A meccs után fogadtuk a gratulációkat.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – M. Bochnia 78-58 (17-15, 15-9, 21-20, 25-14)

TAKÁCS 33/3, SÁNDOR 16, Tálas 8, Horváth 6, Gallyas 4, Tatár 4, Katonás 4, Oberfrank 3/3

A hazai csapat nagyon várt minket, és mindvégig szívósan küzdöttek. 11 pont fölé sosem ment a végéig a különbség, de uraltuk a találkozót. A Bochnia-nak mindenre volt válasza. A második félidőben Takács Dorina úgy döntött, hogy akkor kicsit gyakorolja a távoli dobásokat. A 21-15-ös mezőnymutató eléggé imponáló. Különösen, hogy az utolsó negyedben 10-ből 9 dobása talált. Ki is emelte a házigazda trénere, hogy ilyen dobóformával még nem találkoztak ebben a korosztályban.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – AZS. U. Lublin 59-38 (16-9, 14-13, 13-12, 16-4)

KATONÁS 16, TATÁR 12, Sándor 6, Horváth 6, Takács 6/3, Gallyas 4, Oberfrank 4, Tálas 3, Lugosi 2

A könnyed játékunk továbbra is megmaradt, csak kissé pontatlanok voltunk a reggeli után. Katonás Kamilla volt kiemelkedő. A többiek megbízhatóan hozták amit tudnak. Szépen játszottunk, de hagytunk lehetőséget az Ellenfelünknek is bizonyítani.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Basket Ostrava 83-23 (21-5, 19-4, 31-8, 12-6)

TÁLAS 24, SÁNDOR 15, HORVÁTH 11, Katonás 7, Takács 6, Oberfrank 6, Tatár 6, Lugosi 4, Gallyas 4

A negyedik mérkőzésünk gálahangulatban telt. Gallyas Andi és Tatár Hanna versenyt űzött egymással a belső játékosaink megjátszását illetően. Tálas Livi és Sándor Szandi 24 illetve 15 ponttal hálálta meg. Horváth Lili kipihente magát az elmúlt pár napban és újra száguldozott a pályán. Nagyon meggyőző támadójátékot láttunk eddig, és felszabadult játékosokat.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – SD Felix Zasavje 38-67 (8-21, 12-16, 6-16, 12-14)

SÁNDOR 12, Gallyas 9, Tatár 7, Horváth 4, Katonás 4, Tálas 2

A két veretlen csapat találkozott, hogy eldöntsék a kupa sorsát. Sajnos meg kell említeni, hogy az Ellenfelünk minden tekintetben gyorsabbnak bizonyult. A védekezésben, a lerohanásokban, vagy a kötött támadásokban. Felőröltek minket, és nem érkezett kiemelkedő teljesítmény a csapatunkból. Sándor Szandi, aki meg tett mindent, illetve a két irányítónk küzdött, de ez ide csapat szinten kevés volt. Sajnáljuk, hogy így kellett lezárnunk a tornát és nem tudtunk legalább egy igazán izgalmas meccsre kényszeríteni a szlovén lányokat. Így ezüstéremmel távoztunk. A csapatunk legjobb védőjátékosának Tatár Hannát választották, illetve Sándor Alexandra bekerült a torna All Star ötösébe. Komoly tapasztalatokkal indulhattunk haza. Remek torna volt!

statisztika

2019.01.20. Leány Országos Régiós Döntő

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC/C 90-55 (21-16, 21-16, 23-9, 25-14)

HORVÁTH 19, SÁNDOR 15, TAR 12, TAKÁCS 12/3, TÁLAS 10, Tatár 8, Gallyas 6, Kutrik 4, Oberfrank 4

Felkészülten, bár sérülésekkel tarkítva érkeztünk a budapesti régiós döntőre. Nem támadtunk rosszul, de rengeteg gyorsindítást kaptunk. Ráadásul a mezőnyszázalékunk nem volt elfogadható kategóriában. A meccs kiemelkedő játékosai egyértelműen Horváth Lili és Sándor Szandi lettek. Tálas Lívia sokat lépett ezen a meccsen előre, és jó produkciót mutatott. Gallyas Andi jól szervezte a játékunkat. A második félidőre elfáradt az Ellenfelünk, és nőtt a különbség. A végére sima győzelmet ünnepelhettünk és készülhettünk a döntőre.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Kiss Lenke/A 81-79 (29-26, 20-22, 13-17, 19-14)

TAKÁCS 16, HORVÁTH 14/3, TATÁR 12, TÁLAS 11, GALLYAS 10, SÁNDOR 9, Oberfrank 4, Katonás 3, Kutrik 2

A döntő egy hihetetlenül izgalmas mérkőzés lett. Annak, aki külső szemlélőként figyelte, remek szórakozást nyújthatott a találkozó. Jól kezdtünk. Horváth Lili a hátán vitte a csapatunkat és hatalmas iramot diktált. Lili az első negyedben már 14 pontot dobott, de a második játékrész elején egy balszerencsés esés következtében már nem tudott visszaállni. Az ő kiesésével Takács Dorina felébredt és meghatározóvá lépett elő a támadásaink befejezését illetően. Tatár Hanna kezében volt szinte végig a karmesteri pálca, és magabiztosan szervezte a játékunkat. Sándor Szandi és Tálas Lívia előtt le a kalappal. Tényleg a vérüket adták a sikerért. Sajnos a sérülések után még faultgondjaink is akadtak. Az utolsó másodpercig kérdéses volt a győztes kiléte. A végjáték utolsó 15 másodpercében labdánk volt a győzelemhez, de egy technikai hibát követően az Ellenfelünk jöhetett oldalról így megkapva a sanszot a győzelemre. A mérkőzés mozzanata ekkor következett, mert Gallyas Andi a semmiből labdát szerzett és dobott egy ziccert. Igazi válaszra nem maradt idő, és a végén Mi örülhettünk. Minden tiszteletünk a Kiss Lenke csapatáé, mert nagyon sokat fejlődtek, és megérdemelték volna Ők is a feljutást. Fantasztikus győzelem lett a vége a mi részünkről. Gratulálunk Lányok! A küzdelem, és az akaratunk jelesre vizsgázott. A célunk az volt, hogy a 16-ba kerüljünk, és ezt elértük. Megyünk tovább.

statisztika

2019.01.19. Felnőtt Női B Bajnokság

Kölcsey Amazonok – Zsíros Akadémia Kőbánya 22-131 (0-39, 2-47, 10-17, 10-28)

TÁLAS 28, HORVÁTH 26, TATÁR 18, TAKÁCS 17/3, SÁNDOR 17/3, LUGOSI 11/3, CZÉRÓ 11/3

Nagy különbség adódott a felnőtt mérkőzésünkön. A második félidőben tudtuk gyakorolni a külső dobásokat. A győzelem az első perctől nem volt kérdéses.

2019.01.12. Felnőtt Női B Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – BC Csepel 53-84 (20-24, 6-24, 17-18, 10-18)

HORVÁTH 10, Takács 9/3, Kutrik 7/3, Czéró 6, Tatár 4, Gallyas 4, Oberfrank 4, Tar 2, Katonás 1, Sándor 2, Tálas 2, Lugosi 2

Jól indult a találkozó. Egy jó iramú, és hasznos mérkőzést tudtunk játszani. Kár, hogy a kidolgozott helyzeteink nagy részét elpuskáztuk. A mezőnyszázalékunk a gyengét is alulmúlta. Nem volt értéke a támadásainknak. Ellenfelünk sokkal pontosabban és ötletesebben kosárlabdázott, ráadásul nem egyszer sikerült leindítaniuk minket. Ismét Horváth Lili termelte a legtöbb pontunkat. Tanulópénznek jó volt a találkozó, de úgy érzem mindenkiben több van ennél.

statisztika

2019.01.05. Felnőtt Női B Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC Senior 58-51 (10-10, 11-12, 23-17, 14-12)

HORVÁTH 11, GALLYAS 10, TÁLAS 10, KUTRIK 9/3, Tar 7, Sándor 5, Oberfrank 4, Tatár 2

A 2019-es esztendőt egy felnőtt meccsel nyitottuk. Zóna ellen mi viszonylag ritkán játszunk, de most jó lehetőség adódott sokat gyakorolnunk. A második félidőre szépen össze is állt a támadójátékunk. A két irányítónk (Gallyas Andi és Tatár Hanna) egymást váltva fegyelmezetten játszottak mindvégig. Mindketten jó teljesítményt nyújtottak. Kutrik Dóri és Tálas Livi önmagukhoz képest előreléptek és nagyon hasznosan játszottak. A legjobbunk ismét Horváth Lili volt, aki mind a védekezésünkben, mind a támadásainkban egy más sebességi fokozaton játszik. A találkozó végén örülhettünk a győzelmünknek. Jó gyakorlási lehetőség volt számunkra.

statisztika

2018.12.20. Női Felnőtt B Bajnokság

Törekvés SE – Zsíros Akadémia Kőbánya 79-56 (18-10, 29-5, 13-18, 19-23)

HORVÁTH 16, KATONÁS 13, OBERFRANK 11/6, Sándor 8, Tálas 4, Gallyas 4

Érződött a karácsonyi hangulat az év utolsó meccsén. Dekoncentráltan és lelketlenül játszottunk. Egyedül Horváth Lilit tudnám kiemelni, mert az Ő hozzáállása és a játéka is megfelelő volt. A második félidőre némiképp feljavult a támadójátékunk köszönhetően Katonás Kamilla és Oberfrank Laura szemléletváltásának, de igazán zavart nem okoztunk az ellenfelünknek. Megérdemelten nyertek. Már mutattunk sokkal jobb teljesítményt. Ez most kifejezetten gyenge volt a részünkről.

statisztika

2018.12.05. Felnőtt Női B Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Treff 07 SE 66-60 (11-21, 20-10, 9-16, 26-13)

SÁNDOR 17, KATONÁS 12, TATÁR 11, TÁLAS 10, Oberfrank 5/3, Gallyas 4, Horváth 2, Takács 2, Lugosi 2, Czéró 1

Izgalmas és fordulatos meccset játszhattunk a hét közepén. Számunkra az ilyen találkozók adhatják a fejlődésünk igazi alapját. Nem tudtuk feltétlenül kihasználni a gyorsaságunkat, de igyekeztünk kihasználni az ellenfelünk hiányosságait. A lepattanó szerzésben el is maradtunk magunktól, viszont viszonylag kevés labdát adtunk el. Tálas Lívia nagyon szépen illeszkedett a játékba, és szerzett fontos pontokat. A 3 legjobb játékosunk vitathatatlanul Sándor Szandi (lassan megszokott), Tatár Hanna és a mérkőzés két legfontosabb blokkját kiosztó Katonás Kamilla volt. Oberfrank Laura és Horváth Lili is rengeteget dolgozott a sikerünkért és gyakorlatilag „hullára” játszhatták magukat. Az elmúlt időszakunkat figyelembe véve mondhatjuk, hogy az utolsó 3 mérkőzésünk előhozta a Csapatunk valódi arcát és a szívünket. A Treff csapata is megérdemel minden dicséretet, mert a végsőkig gyötörtek minket és csak az utolsó pillanatokban dőlt el, hogy mi nyerünk. Gratulálunk Lányok!

statisztika

2018.12.05. Leány Kadett Regionális Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Szent Pál Akadémia 104-46 (31-11, 28-12, 16-15, 29-8)

GALLYAS 18, SÁNDOR 16, TÁLAS 15, CZÉRÓ 14, HORVÁTH 14, KATONÁS 10, Tatár 9, Kutrik 4, Lugosi 2, Takács 2

Ismét jó hozzáállással, önbizalomtól duzzadva játszottunk. A védekezésünket kissé elnagyoltuk, de ez most talán érthető volt. Öröm volt, hogy szépen elosztottuk egymás között a pontjainkat. Felszabadultan játszottunk. Ezzel a találkozóval lezártuk a regionális bajnokság alapszakaszát és veretlenül, úgy érzem megérdemelten a döntőbe jutottunk. Ez volt az első kitűzött célunk. Gratulálunk Lányok!

statisztika

2018.12.02. Leány Kadett Regionális Bajnokság

Vasas Akadémia/B – Zsíros Akadémia Kőbánya 50-71 (15-18, 11-14, 13-19, 11-20)

GALLYAS 15, TATÁR 12, SÁNDOR 11, Kutrik 6, Tar 6, Czéró 5, Horváth 5, Lugosi 5, Tálas 4, Oberfrank 2

A csoport rangadójára nagyon készültünk fejben. Látszott is a lányokon az összeszedettség. Hatalmas öröm volt számomra, hogy mindenki hozzátett a győzelmünkhöz. Sándor Szandira nem igazán találok szavakat. Elég annyi róla, hogy a játék minden elemében kiemelkedőt nyújtott. A 35-ös IBM pont is nagyon mutatós, de a 25!!! lepattanó (9 védő és 16 támadó) lenyűgöző teljesítmény. A meccs legjobbja volt. Komoly védőmunkát vállalt Tar Csenge, Kutrik Dóri és Horváth Lili is a játékrendszerünkben. Tatár Hanna ismét érett és dinamikus játékot mutatott. Fontos pillanatokban jó döntéseket hozott, és a sikerünk egyik kulcsa ez volt. Gallyas Andi szerezte a legtöbb pontunkat. A két irányítónk remekül egészítette ki egymást. A belső pozíciók védését kiválóan oldottuk meg. Idővel belülről is érkezni fognak a pontjaink. Voltak ma is erre utaló jelek. Szép győzelem volt. Bravó Lányok!

statisztika

2018.11.27. Felnőtt Női B Bajnokság

Józsefvárosi KC – Zsíros Akadémia Kőbánya 63-57 (16-3, 19-11, 21-23, 7-20)

SÁNDOR 16, TAR 12, KUTRIK 11/3, GALLYAS 10, Czéró 4, Oberfrank 2, Tálas 2

Komolytalan első félidőt produkáltunk. A második játékrészben átvettük a kezdeményezést, de a mérkőzést nem tudtuk megfordítani. Sándor Szandi kiemelkedő statisztikát mutatott, de ez csak apró szépségtapasz számunkra. Az alig 30 százalékos mezőnymutató elkeserítő. Mélypontra jutottunk támadásban. Ellenfelünknek gratulálunk.

statisztika

2018.11.23. Felnőtt Női B Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC Dzsoni Angyalai 63-48 (12-12, 17-13, 12-5, 22-18)

KUTRIK 22, GALLYAS 14, SÁNDOR 14, Katonás 6, Horváth 3, Tálas 2, Lugosi 2

Úgy nyertük meg ezt a mérkőzést, hogy minden játékosunk többet vár magától. Mondhatnám, hogy rosszul dobtunk, de ez nem igaz, mert siralmasan dobtunk. (81 mezőnykísérletből 29 találat!) A hullámzó támadójátékunkon kicsit talán Kutrik Dóri tudott úrrá lenni a 22 pontjával. Sándor Szandi és Katonás Kamilla megint hozta a saját magabiztos teljesítményét. A jövőre nézve ez az esti produkciónk sajnos a „kevés” kategóriába tartozik.

statisztika

2018.11.18. Leány Kadett Regionális Bajnokság

Kiss Lenke KA/ A - Zsíros Akadémia Kőbánya 28-109 (8-24, 7-37, 6-24, 7-24)

HORVÁTH 20, TAR 18, KATONÁS 18, OBERFRANK 16, KUTRIK 15, SÁNDOR 12, Tatár 4, Gallyas 2, Tálas 2, Lugosi 2

Ismét bágyadtan kezdtünk. Az első negyed második felétől feljavult a védekezésünk és jobban koncentráltunk a befejezésekre is. Oberfrank Laura parádésan játszott, de akadtak társai is. Katonás Kamilla és Tar Csenge is sokkal meggyőzőbb volt, mint egy napja. Külön öröm számunkra, hogy a védekezésünk egyik oszlopa, Horváth Lili szerezte a legtöbb pontunkat. Megérdemelten nyertük meg a találkozót.

statisztika

2018.11.17. Leány Kadett Regionális Bajnokság

MTK/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 45-77 (10-22, 4-22, 14-12, 17-21)

KUTRIK 15/3, SÁNDOR 14, GALLYAS 12/3, Lugosi 8, Tatár 6, Tar 6, Tálas 6, Katonás 4, Horváth 4, Oberfrank 2

Sok pontatlanság volt a legjellemzőbb a játékunkra és hullámzó teljesítmény. Önmagunkhoz képest kevés pontot dobtunk. Sándor Szandi volt az egyik kiemelkedő játékosunk a 33-as indexpontjával. Többet várunk magunktól.

statisztika

2018.11.12. Leány Regionális Kadett Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya/B – Gödöllői SE 79-30 (27-6, 19-9, 20-6, 13-9)

PELLE 20, VÁMOS 14, Katonás 8, Tálas 8, Oláh Zs. 7, Gallyas 6, Sándor 6, Szabó 4, Lugosi 4, Torda 2

Remek gyakorlási lehetőség nyílt a fiatal játékosainknak a nagyobbakkal együtt játszani és ismét kadett csapat ellen. Az idősebb játékosaink felelősségteljesen szolgálták ki a kicsiket, és szabtak formát a játékunknak. A fiatalok pedig nagyon szépen dolgoztak. Különösen kiemelkedett Pelle Fanni és Vámos Anna támadójátéka. Mindkét játékos egyenletesen fejlődik az utóbbi hetekben. Fanni munkája és motiváltsága augusztus óta példaértékű lehet. Szabó Zsófi sokkal magabiztosabban mozgatta a csapatunkat. (Igaz volt egy kis segítsége) Elégedettek lehettünk a mérkőzés lefújása után. Ez a találkozó is hasznos volt számunkra.

statisztika

2018.11.11. Felnőtt Női B Bajnokság

Pénzügyőr SE – Zsíros Akadémia Kőbánya 51-63 (11-23, 18-18, 10-18, 4-12)

KUTRIK 16/6, GALLYAS 15/3, Tálas 9/3, Sándor 9, Horváth 5, Katonás 9

Jó mentalitással, és koncentrált játékkal sikerült az első felnőtt meccsünket megnyernünk. Sérüléshullám miatt mindössze 7 játékossal érkeztünk, de mindenki kitett magáért. Gallyas Andi igazi felnőtt irányító játékkal, pontokkal megtűzdelve játszott. Kutrik Dóri érte el a legtöbb pontunkat leginkább a külső dobásai miatt. A belső 3 játékosunk (Tálas Lívia, Katonás Kamilla, Sándor Alexandra) igazságosan osztozott 27 dobott ponton. Jól jött Horváth Lili roppant dinamikus játéka, és határozott védekezése. Lugosi Dotti is szépen mutatkozott be a felnőttek világában.

statisztika

2018.10.26. Leány Regionális Bajnokság

BEAC/B – Zsíros Akadémia Kőbánya 26-114 (10-28, 6-29, 6-23, 4-34)

KUTRIK 21/3, SÁNDOR 18, TAKÁCS 18, NAGY 15/3, KATONÁS 13, GALLYAS 12, Czéró 7, Lugosi 6, Tálas 4

Ismét sikerült győznünk a regionális bajnokságban. Mindenki kapott lehetőséget a bizonyításra, és ezzel éltek is a játékosaink. Kiváltképpen Sándor Szandi, aki 39 IBM pontja mellé fel tudott mutatni egy tripla-duplát is. (18 pont, 19 lepattanó, 10 szerzett labda) Megérdemelten nyertük meg a találkozót.

statisztika

2018.10.13. Leány Regionális Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Törekvés SE/B 100-37 (26-11, 30-11, 18-9, 26-6)

NAGY 22, GALLYAS 21/3, TAKÁCS 19, SÁNDOR 10, Horváth 9, Tar 8, Czéró 4, Tálas 3, Oberfrank 2, Katonás 2

Pár szó az első regionális meccsünkről. Határozott védekezés, összeszedett és ötletes támadójáték, kiemelkedő egyéni teljesítmények és mosoly. A Nagy-Gallyas irányítópáros remekül működött. Nagy Réka szerény tripla-duplával jelentkezett be a 41-es IBM pontjai mellé. (22 pont, 11 gólpassz, 10 szerzett labda) Gallyas Andi extázisban irányított és roppant gólveszélyesen szervezte a játékot. Takács Dorina megvillantotta a régi énjét, és visszatalált a pontszerzők útjára. Sándor Szandi szokásosan hozta a magabiztos védőjátékot és a rengeteg (15) lepattanót. Tetszett Horváth Lili megbízható védőmunkája is. A magas embereink szép lassan felveszik a támadásaink ritmusát és remélem minél előbb jelentkezni fog ez pontokban is. Sajnos a pontatlanság most is felütötte a fejét néhányszor. Ebben javulnunk kell. A mai teljesítményt mindenképpen bíztatónak mondanám.

statisztika

2018.09.15-16. Leány Kadett Selejtező

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia/B 50-59 (20-15, 9-12, 7-18, 14-14)

HORVÁTH 10, Nagy 9/3, Tar 9 Gallyas 6, Takács 5, Sándor 5, Kutrik 4, Tálas 2

Totális csőd, és összeomlás volt jellemző ránk az első selejtező mérkőzésünkön. Képtelenek voltunk betalálni. Nem tudnék olyan játékost mondani, aki megfelelő teljesítményt nyújtott volna tőlünk. Ellenfelünk kihasználta a gólképtelenségünket és megérdemelten győzött le minket.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Nyíregyházi Kosársuli 78-67 (26-15, 18-21, 21-10, 13-21)

GALLYAS 14, SÁNDOR 11, TATÁR 10/3, TAR 10, Nagy 7, Takács 7, Horváth 6, Kutrik 6, Oberfrank 4, Czéró 2, Lugosi 1

A második találkozóra jobban szívtuk magunkat. Gallyas Andi irányító játéka meghatározó volt, és a sikerünk egyik kulcsa lett. A védekezésünk kezdett sokkal szilárdabbá válni leginkább Tar Csenge és Sándor Szandi védőmunkájának köszönhetően. A harmadik negyedben eldőlt a találkozó. Sajnos a mérkőzés lezáró szakaszát elrontottuk, de a győzelmünket nem fenyegette veszély.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – Széchenyi KA Győr 49-50 (15-16, 10-8, 7-9, 11-10, 6-7)

NAGY 25/3, TATÁR 8, Sándor 5, Gallyas 4, Kutrik 4, Tar 2, Horváth 1

A sors úgy hozta, hogy igazi ki-ki meccset kellett játszanunk a győri lányokkal a kiemeltek közé jutásért. Azt hiszem az izgalmakra és a küzdésre nem lehetett panasz. Sajnos ismét alig dobtunk kosarat, pedig a lehetőségeink adottak voltak. Nagy Réka extraklasszis teljesítményt nyújtott. Tatár Hanna felnőtt a feladathoz, és higgadtan irányította a csapatunkat. Ha lett volna még legalább egy hasonló produkció nálunk, akkor úgy gondolom megoldottuk volna a feladatot. Így hosszabbítás után vesztettünk. Gratulálunk az Ellenfelünknek, mert hatalmasat küzdöttek és megérdemelték ezt a sikert. Nekünk fejlődnünk kell, és folytatnunk az utunkat.