GYERMEK (U12) LEÁNY CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

nagyításhoz klikk a képre

Álló sor (balról): Gebri Orsolya (edző), Bayomi Dorottya, Schiller Sára, Princz Krisztina, Covenant Odorige, Dohar Zoltán (edző), Dudás Boglárka, Sztankai Adrienn, Branda Helga, Sipos Boglárka, Horváth Vivien, Dohar-Fritz Krisztina (edző) Ülő sor (balról): Dohar Emma, Fáczán Lili, Némethi Alexandra, Gonda Réka, Turai-Krausz Luca, Szeles Liza, Késmárky Luca, Gazdag Lili

2021. március 28. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Darázslányok - BEAC Újbuda KA/B 60-32 (18-6, 14-16, 6-3, 9-2, 13-5)

Gonda R. 17, Odorige C. 9, Fáczán L. 8, Késmárky L. 8, Némethi A. 7, Horváth V. 3, Dudás B. 2, Sipos B. 2, Schiller S. 2, Sztankai A. 2

Vasas U11 - Zsíros Akadémia Darázslányok 45-34 (7-4, 6-13, 4-4, 14-4, 14-9)

Odorige C. 11, Gonda R. 9, Sipos B. 5, Késmárky L. 3, Fáczán L. 3, Némethi A. 2, Schiller S. 1

A BEAC ellen remek játékkal kezdtünk. Az első ötösünk ragyogóan védekezett, sok labdát szerzett és a támadó játékban is kitűnő megoldásokkal "ajándékozták meg" az online közönséget és persze minket edzőket. :) A második ötösünk már nem brillírozott ennyire, sajnos mindig akadt egy két játékos, aki nem volt elég motivált. A második félidőre azonban ők is beálltak a sorba, így magabiztos győzelmet szereztünk. A fiúk elleni rangadónak pihenő nélkül vágtunk neki. Sajnos a fáradtságnak és a több kapkodásaink köszönhetően nem tudtunk győzelmet szerezni.

2021. április 18. - Basketgirlz torna

Csata Csillagok - Zsíros Akadémia Kőbánya 57:18 (8:6, 11:0, 8:3, 11:3, 19:6)

Gonda Réka 4, Fáczán Lili 4, Némethi Lexi 3, Schiller Sára 3, Turai Szonja 2, Dudás Bogi 1, Branda Helga 1

Zsíros Akadémia Kőbánya - NKA Pécs 48:69 (11-18, 14:16, 4:8, 8:11, 11:16)

Benkó Regina 12, Késmárky Luca 9, Gonda Réka 8, Fáczán Lili 6, Turai Szonja 6, Branda Helga 4, Odoridge Covenant 2, Dudás Bogi 1, Schiller Sára 1, Sztankai Adri

A mérkőzés felvétele itt. >>

A Csata ellen ismertük az erőviszonyokat, de három negyeden keresztül jól védekeztünk, ami biztató a jövőre nézve. Sajnos a támadó játékunkra már ez nem volt igaz és a lepattanókban is alulmaradtunk. A Rátgéber Akadémia ellen a védekezésünk nem volt acélos. Sokszor nem értünk vissza és indításból könnyű kosarakat kaptunk, besegítés helyett csapkodtunk, de a lepattanó szedésben sem tündököltünk. Ami viszont ennél is bosszantóbb, hogy a szépen kialakított helyzetekből megint rengeteg ziccert mellédobtunk. Remélem májusban még lesz lehetőségünk megmutatni, hogy ennél többet tudunk. Gratulálok Késmárky Lucának, aki az All Star csapatba került, valamint Fáczán Lilinek a csapat legjobb játékosa címhez.

BEAC Újbuda KA/B - Zsíros Akadémia Kőbánya Lányok 33:58 (0:14, 10:11, 6:5, 11:14, 8:14)

Gonda Réka 14, Odoridge Covenant 13, Késmárky Luca 9, Fáczán Lili 7, Schiller Sára 6, Némethi Alexandra 2, Sztankai Adrienn 2, Juhász Hédi 2, Gazdag Lili 2, Dudás Boglárka 1

A bemelegítés során, védő nélkül kb. a ziccerek 10%-át sikerült bedobnunk!!! Természetesen a mérkőzésen így teljesítettünk....

2021. március 21. - Basketgirlz torna

Vasas Akadémia - Zsíros Akadémia Kőbánya 77:42 (19-14, 14-9, (7-5), 20-0, 17-14)

Gonda Réka 15, Késmárky Luca 8, Schiller Sára 8, Némethi Alexandra 7, Covenant Odorige 3, Fáczán Lili 1.

Zsíros Akadémia - Rátgéber Kosárlabda Akadémia 59:61 (9-17, 19-13, (6-4), 13-7, 12-20)

Gonda Réka 23, Késmárky Luca 8, Covenant Odorige 8, Schiller Sára 7, Némethi Alexandra 4, Fáczán Lili 3, Branda Helga 2, Dudás Boglárka 2, Sztankai Adrienn 1, Gazdag Lili 1.

Tanulságos, hasznos mérkőzéseket játszottunk. A Vasas ellen szépen dolgoztak a lányaink. Kemény védelemmel szemben kellett jó döntéseket hoznunk és ebből lehet sokat tanulni. A második mérkőzére azonban pihenő híján kissé elfáradtunk és rettenetesen gyenge első negyedet produkáltunk. Ezután valahogy sikerült a lányokba életét lehelni, így a szünetben már 34:34 állt a táblán. A második félidőben hamar 10 pont előnyt szereztünk, amit majdnem a meccs végéig tartottunk is. Azonban egy hirtelen "rövidzárlat" következtében pár perc leforgása alatt elszórakoztuk az előnyünket, a drámai végjátékban pedig két ponttal alulmaradtunk. De ebből is tanultunk és legközelebb reméljük nem követjük el ugyanezeket a hibákat. Gratulálok Gonda Rékának aki All star csapatba került és Némethi Alexandrának aki a csapat legjobb játékosa díjat nyerte el.

2021. február 28. - Basketgirlz torna

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - DVTK 29-62 (4-18, 9-11, 7-6, 3-12, 6-15)

Gonda R. 6, Odorige C. 6, Késmárky L. 3, Dudás B. 3, Némethi A. 2, Schiller S. 2, Fáczán L. 2, Gazdag L. 2, Horváth V. 2, Sipos B. 1

Zsíros Akadémia Kőbánya - NKA Pécs 55-45 (8-10, 17-13, 5-2, 8-6, 17-14)

Némethi A. 14, Odorige C. 13, Fáczán L. 10, Gonda R. 8, Gazdag L. 5, Késmárky L. 3, Dudás B. 2

Nagyon izgatottak voltunk a mérkőzések miatt és örültünk, hogy ismeretlen csapatokkal mérkőzhetünk, hiszen sajnos manapság erre ritkán van lehetőségünk. Az első mérkőzésen a DVTK csapata hamar nagy előnyt szerzett, amelyet végig megtartottak és szép fokozatosan növeltek is. Amennyire lehetett küzdöttünk és nem adtuk fel. A Pécs elleni “bronzmeccs” annál inkább izgalmas lett. Az ellenfelünk fizikálisan fölényben volt hozzánk képest, de nagyon bátran és harcosan játszottunk. Nagyon szép helyzeteket alakítottunk ki a támadásokban, de az első félidőben rengeteg volt a kihagyott ziccer. A második félidőben a helyére dobtuk a dobások nagy részét és ellenfelünk 5 pontnál közelebb nem is került hozzánk, melyet a végére 10 pontos győzelemre kerekítettünk. A Pécs csapata a végsőkig harcolt, a 10 pontos különbség ellenére az utolsó pillanatig lehetett izgulni. Köszönjük az ellenfeleinknek a mérkőzéseket és a szervezőknek a szuper tornát!

2021. február 13. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - Vasas Bolhák 32:52 (10:6, 7:9, 4:6, 7:13, 4:18)

Gazdag Lili 6, Fáczán Lili 6, Odoridge Covenant 6, Gonda Réka 5, Schiller Sára 5, Késmárky Luca 2, Bayomi Dorci 1, Princz Kriszti 1

Zuglói Sasok - Zsíros Akadémia Kőbánya 26:51 (11:8, 6:16, 2:3, 3:10, 4:14)

Gonda Réka 17, Odoridge Covenant 9, Schiller Sára 6, Gazdag Lili 6, Bayomi Dorci 5, Fáczán Lili 4, Némethi Lexi 3, Sipos Bogi 1

Az első mérkőzésünknek lehetne a címe: Rémálom a Bihari utcában. Az első negyed vége előtt egy perccel még 10:2-re vezettünk. Aztán jött egy rövidzárlat és egy perc leforgása alatt 'felzárkóztattuk' ellenfelünket. A második ötösünk is halvány árnyéka volt önmagának, de így is 21:21 állt az eredményjelzőn a félidőben. De ezután következett a feketeleves... Ha április elsején történik biztos azt hisszük csak tréfálnak velünk a lányaink. Olyan hibákat vétettünk, amiket fiatalabb csapatainktól sem nézünk el... Egyre mélyebbre süllyedtünk a saját gödrünkben, végül már elvétve sem akadt jó megoldás. A mérkőzés után azt a feladatot kapták a lányok, hogy egy időre felejtsék el azt, ami elmúlt (majd később elmélkedünk rajta) és próbálják meg kihúzni egymást a gödörből. Ezután mintha egy teljesen másik csapatot láthattunk volna a pályán: szép játékkal, magabiztosan nyertünk a zuglói fiúk ellen. Azt hiszem még elmélkedünk a történteken.

2021. január 23. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - KLKS Fiúk 50:55 (9:23, 19:4, 2:2, 3:18, 17:8)

Gonda Réka 16, Odoridge Covenant 11, Késmárky Luca 6, Dudás Boglárka 4, Bayomi Dorottya 4, Branda Helga 3, Fáczán Lili 3, Némethi Lexi 3

Csata Pannónia - Zsíros Akadémia Kőbánya 54:41 (14:11, 12:5, 6:3, 10:7, 12:15)

Fáczán Lili 12, Odoridge Kovenant 9, Késmárky Luca 4, Gonda Réka 4, Dudás Boglárka 4, Bayomi Dorci 4, Némethi Lexi 2, Princz Kriszti 1, Branda Helga 1

Csapatunk a tavalyi évhez képest több játékost is nélkülözni kénytelen. Változott szerepekkel, egyesekre nagyobb 'terhet' rakva kell pályára lépnünk. Nagyon becsülöm a lányokban, hogy annak ellenére nem csökken a lelkesedésük, hogy meghatározó embereket veszítettünk. Örülök, hogy vannak akik felnőttek a feladathoz és felvállalják azt, amit korábban esetleg nem nekik kellett. Sajnos azonban még mindig akadnak olyanok, akik nem veszik ki a részüket a feladatokból. Remélem, hogy ők is beállnak a Gonda Réka és Késmárky Luca vezette sorba és úgy jönnek le ezentúl a pályáról, hogy az utolsó erejüket is kihajtották a jobb eredményért, vagy felzárkóznak a Fáczán Lili mögé, aki egy gyenge teljesítmény után ki tudott jönni a saját gödréből és ellenállhatatlan játékot mutatott be a második mérkőzésen.

2020. december 6. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya Darázslányok - Török Sasok 33-68 (6-16, 2-19, 5-3, 15-12, 5-18)

Fáczán L. 14, Dudás B. 5, Bayomi D. 3, Gazdag L. 2, Horváth V. 2, Késmárky L. 2, Némethi A. 2, Gonda R. 1, Schiller S. 1, Branda H. 1

A csapatösszetétel nem volt a legacélosabb, voltak hiányzók és olyanok is, akik a héten karantén miatt csak egyet tudtak edzeni. Az első félidőben teljesen árnyékai voltunk önmagunknak. A helyzeteket nagyon nehezen tudtuk kialakítani, ha sikerült akkor meg szinte mindig kimaradtak a dobások. Nem azt játszottuk, amit tudunk. A harmadik negyedben elkezdtünk kicsit magunkhoz térni, de akkor már csak az eredmény után futottunk. Reméljük a lányok ezután a mérkőzés után megértették, hogy a hibákból lehet tanulni. Nem jó megoldás, ha az “inkább nem csinálok semmit, akkor nem hibázok” taktikát alkalmazzuk. A mérkőzés döntő különbsége egyértelműen a hozzáállás volt a két csapat között. Az ellenfelünk győzni akart, mi pedig (tisztelet a kivételnek) maximum szerettünk volna. Gratulálunk az ellenfelünknek, megérdemelték a győzelmet. Reméljük lesz még alkalmunk bizonyítani nekik és magunknak, hogy ennél többre vagyunk képesek!

2020. november 7. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - Óbudai Kaszások/B 95:7 (24:5, 37:0,14:2, 20:0)

Gonda Réka 17, Fáczán Lili 17, Odoridge Covenant 13, Princz Kriszti 12, Dudás Boglárka 11, Gazdag Lili 10, Bayomi Dorci 9, Késmárky Luca 4, Némethi Lexi 3, Schiller Sára 2

Vasas Akadémia - Zsíros Akadémia Kőbánya 50:57 (8:11, 13:16, 13:10, 16:20)

Bayomi Dorci 11, Fáczán Lili 11, Odoridge Covenant 9, Késmárky Luca 9, Princz Kriszti 7, Némethi Lexi 4, Gonda Réka 3, Dudás Boglárka 2, Schiller Sára 1

Az első mérkőzésen könnyű győzelmet szereztünk. Jól védekeztünk, sok labdát szereztünk és szép passzokkal lebontva fejeztük be az indításokat. A második mérkőzés már több izgalmat hozott. Külön gratulálok a lányoknak, hogy egy ilyen "parázs" mérkőzésen nyerni tudtak. Nagyszerű játékot láthattunk tőlük, igazi küzdőszellemet. Voltak periódusok, amikor úrrá lett rajtunk a kapkodás, de mindenképpen nagy dicséret illeti a lányokat, hiszen mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez, a sérült illetve távozó játékosaink feladatait is felvállalva igazi csapatként működtek. Gratulálok!

2020. október 11. - U12 bajnokság

Török Sasok - Zsíros Akadémia Kőbánya 66:47 (10:12, 20:9, 6:5, 16:7, 14:14)

Gonda Réka 11, Odoridge Covenant 9, Bayomi 9, Fácán Lili 5, Szalay Rita 4, Késmárky Luca 3, Sztankai Adri 3, Princz Krisztina 2, Branda Helga 1

Zsíros Akadémia Kőbánya - Csata Pannónia 64:30 (16:9, 14:4, 3:4, 10:11, 21:2)

Odoridge Covenant 15, Szalay Rita 11, Gonda Réka 11, Némethi Lexi 8, Sztankai Adri 8, Bayomi Dorottya 6, Fácán Lili 2, Késmárky Luca 2, Branda Helga 1

Az első mérkőzésen halvány árnyéka voltunk önmagunknak. Remélem megtanultuk, hogy hibázni lehet, de akarat nélkül nem fog menni...

2020. szeptember 20. - felkészülési torna

Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia - Kecskeméti KA 48:50 (8-10, 8-5, (3-4), 10-15, 19-16)

Szalay Rita 13, Gonda Réka 10, Fáczán Lili 10, Princz Kriszti 4, Odoridge Kovi 3, Dudás Bogi 3, Késmárky Luca 3, Sztankai Adri 2

Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia - Törekvés SE 58:56 (18:8, 12:16, (2:1), 5:14, 11:18)

Szalay Rita 16, Gonda Réka 9, Fáczán Lili 9, Némethi Alexandra 6, Odoridge Kovi 6, Késmárky Luca 5, Sztankai Adri 4, Bayomi Dorottya 2, Schiller Sára 1

Nagyon tanulságos, izgalmas mérkőzéseket játszottunk a vasárnapi felkészülési tornánkon. Lányaink szépen alkalmazták az edzőtáborban tanultakat, helyenként igazán szép megoldásokat bemutatva. Időnként azonban még úrrá lett a káosz a pályán, ilyenkor rengeteg hibával, kapkodva játszottunk, mintha az egy évvel ezelőtti önmagunk lennénk... Összességében azért dicséret illeti a lányokat, hiszen két kiélezett mérkőzésen kamatoztatták az eddig tanultakat.