GYERMEK (U12) FIÚ CSAPATUNK EREDMÉNYEI

nagyításhoz klikk a képre

Álló sor (balról): ifj. Hajdú Péter (edző), Dobos Levente, Berecz Bálint, Fekete Nándor, Nagy Ágoston, Ruszkai Dániel, Szük Huba, Boronyai Zoltán (edző) Ülő sor (balról): Bíró Márk, Paul Bence, Bayomi Levente, Halász Kende, Paczulák Donát, Bayomi Zsombor, Keszler Máté, Palcsó Zsombor, Fábián Gergő, Bíró Oszkár A képről hiányzik: Somogyi Milán, Szabó Lóránt, Bruchmann Viktor

2021. május 15. - Molnár Csaba emléktorna, Sopron

Soproni Sportiskola - Zsíros Akadémia Kőbánya 35-69 (12-13; 10-22; 5-22; 8-12)

Somogyi 2; Paul 4; Keszler 3; Fekete 4; Paczulák 4; Halász 20; Ruszkai 6; Szabó 2; Szük 8; Nagy 16

A mérkőzés felvétele itt. >>

Zsíros Akadémia Kőbánya - ZTE KK 82-37 (23-13; 23-10; 18-11; 18-3)

Somogyi 8; Keszler 4; Fekete 10; Paculák 2; Halász 18; Ruszkai 4; Szabó 4; Szük 14; Dobos 2; Nagy 9; Berecz 7

Nagyon jó volt már kimozdulni otthonról és végre egy utazós tornán részt venni, még ha kalandos is volt az út, hiszen a másfél órás autópályán veszteglés után késve érkeztünk. A két mérkőzés kiváló lehetőség volt a gyakorlásra és a tanulásra, valamint önbizalomszerzésre is jó volt. A kupagyőzelem már csak hab volt a tortán. Gratulálok a Srácoknak! Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémiának köszönjük a meghívást!

2021. május 2. - budapesti serdülő bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya 2009 - MAFC/C 89-44 (32-6; 17-10; 14-17; 26-11)

Somogyi 6; Paul 2; Keszler 6; Fekete 11; Paczulák 12; Halász 4; Ruszkai 2; Szük 16; Szabó 2; Nagy 18; Berecz 10

Zsíros Akadémia Kőbánya 2009 - Budafok/C 102-68 (37-13; 15-22; 31-9; 19-24)

Somogyi 7; Paul 4; Keszler 2; Fekete 5; Paczulák 3; Halász 20; Ruszkai 2; Szabó 2; Szük 22; Nagy 31; Berecz 4.

Dupla serdülő mérkőzést szerveztünk magunknak és szerettem volna a gyakorlásnak szentelni az időt. Sok olyan megmozdulást láthattunk támadásban és védekezésben is, ami mondható, hogy az utóbbi időben tanultak megfelelő alkalmazása nyomán lett sikeres, ez pozitív volt, de a figyelemmel és a fegyelemmel sokszor álltunk hadilábon és még mindig mint művészek vagyunk jelen a mérkőzéseken, sem mint harcosokként. Lehet meccsek előtt nyers húst kellene az öltözőben marcangolni, vagy oroszlánvért inni reggelire, de ebben javulnunk kell. Ahogy a dobott pontok is mutatják, a támadójátékunkkal nem volt probléma, bár az ellenállás is kisebb volt a szokásosnál és még bennünk is maradt sok. A második meccsen a nagy hármasunk 73 pontot hoztt össze, ami azért nem gyenge, illetve Keszler Máté tortát érő pontot dobott. Már úgy ér tortát, hogy neki kell majd hoznia... :) A jövő héten ismét dupla meccset játszunk. Gratulálok a csapatnak.

2021.04.25. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - MAFC Gabányi 46-50 (14-8; 5-14; (6-3); 8-12; 13-13)

Nagy 13; Dobos 9; Halász 6; Szük 4; Keszler 3; Fekete 3; Paczulák 3; Somogyi 2; Berecz 2; Ruszkai 1

Csata Csillagok - Zsíros Akadémia Kőbánya 59-54 (20-10; 14-12; (3-4); 17-7; 5-23)

Nagy 17; Halász 11; Szük 7; Berecz 5; Ruszkai 5; Paczulák 3; Dobos 2; Somogyi 2; Szabó 1; Keszler 1

Amit ma éreznünk kell, az a szégyen. Csúfot űztünk az egész éves munkánkból, a csapat eddig elért eredményeiből és ami a legrosszabb, a kosárlabdából is. Pedig minden adott volt: jól dolgoztunk, a pénteki edzőmeccs is jól sikerült és mind az ellenfelünk, mind a játékvezetők nagyon sokat segítettek abban, hogy ezen a mérkőzésen könnyű dolgunk legyen. Egyedül mi nem akartunk nyerni. Sajnálom, mert megkoronázhattuk volna az évet, ehelyett olyan, mintha kezdhetnénk mindent elölről. De semmi baj, nem kell csüggedni. Ebből is tanulni fogunk és remélem elég nyomot hagy bennünk a mai nap ahhoz, hogy soha többet ilyen ne forduljon elő. A mai naphoz ha nem is, de az egész éves budapesti régióban nyújtott teljesítményért gratulálok a fiúknak!

2021. április 10. - budapesti serdülő bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya 2009 - SZEDEÁK Bikák 82-57 (22-15; 17-18; 23-12; 20-9)

Somogyi 1; Fekete 6; Paczulák 4; Halász 14; Ruszkai 4; Szabó 4; Szük 21; Nagy 22; Berecz 6.

A szegediekkel már játszottunk egyszer, de akkor ők dupláztak. Szimpatikus csapat voltak és arra készültünk, hogy egy jó meccset fogunk velük játszani. A szerdai csorbát is kel szerettük volna köszörülni, hiszen ott nagyon kerestem a csapatomat, de nem találtam. Pénteken főleg az indításokat vettük át, mert az katasztrofális volt, de most jól működött és sok könnyű kosarat tudtunk belőle szerezni. A mérkőzésen több olyan szakasz volt, amikor szemrevalóan kosaraztunk, tényleg látható volt, hogy mind védekezésben, mind támadásban tudunk jók lenni, viszont sok hullámvölgy is volt, amikor rossz döntéseket hoztunk és technikai problémáink is akadtak, ami elfogadhatatlan, főleg a mi esetünkben. Ezt ellenfelünk kegyetlenül ki is használta. A második félidőben többször elkezdtünk úgy csapatban védekezni, ahogy azt mindig kellene, így sok labdát is szereztünk és a már említett indításokból komoly előnyt építettünk fel. A Nagy-Szük-Halász tengely közel 60 pontot dobott, ami nagyon szép teljesítmény és különösen az első félidőben Berecz Bálint játszott kiválóan. Gratulálok a csapatnak!

2021. április 7. - budapesti serdülő bajnokság

MALÉV Kobrák - Zsíros Akadémia Kőbánya 2009 41-77 (15-23; 10-21; 6-27; 10-6)

Somogyi 4; Paul 4; Fekete 7; Paczulák 2; Halász 16; Ruszkai 1; Szabó 6; Szük 13; Nagy 14; Berecz 10

Első serdülő mérkőzésünk nem kerül bele a kosárlabda nagykönyvébe. Nyomokban sem láttam a csapat játékán az eddig tanultakat. Helyenként voltak felvillanások, de nagyon kellett noszogatni a srácokat, érthetetlen volt számomra ez az alulmotiváltság. A felállt védelem elleni támadójátékunk értékelhetetlen volt. Somogyi Milánt és Halász Kendét szeretném kiemelni, ők jó teljesítményt nyújtottak.

2021. március 27. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Vasas Akadémia 73-44 (23-5, 10-10; (5-5); 23-26; 14-8)

Nagy 27; Halász 11, Szük 8; Somogyi 6, Fekete 6, Paczulák 6; Szabó 4; Dobos 3; Ruszkai 2; Berecz 2.

Csata Csillagok - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 36-60 (8-22; 8-9; (5-5); 6-16; 9-8)

Nagy 14; Paczulák 11; Fekete 9 Szük 8; Somogyi 7; Halász 5; Ruszkai 4; Dobos 1; Szabó 1; Berecz

A mérkőzések előtt 1 perces néma főhajtással emlékeztünk a napokban elhunyt kiváló játékvezetőre és zsúri elnökre, Kis Balázsra, aki sajnos a COVID áldozata lett. Nagyon sok mérkőzésünkön működött közre, részvétünket fejezzük ki családjának.

Azt gondolom nem kell mondanom - hisz aki velem dolgozik, ismer -, hogy még két ilyen sima győzelem után sem vagyok maradéktalanul elégedett, még ha két kiváló ellenfelet is gyűrtünk le ilyen meggyőző különbséggel. A srácok edzésmunkája kiváló és nagyon készültünk is a meccsekre, hiszen a múlt héten legyőztük a MAFC-ot, most a Vasasra is fájt a fogunk, különösen úgy hogy múltkor kicsit tartalékosan épp, hogy 1 ponttal kikaptunk. Az első ötösünk mindkét mérkőzésen kiváló teljesítmény nyújtott és a fő letéteményesei voltak a két győzelemnek. Sem védekezésben, sem támadásban nem volt ellenszerük ellenfeleiknek. Ágó 41 pontot dobott a két meccs alatt, Nándi is nagyon hatékony volt támadásban, a Milcsó-Lóri-Donát hármas pedig kiváló védekezéssel alapozta meg támadásainkat, sőt még ponterősek is voltak. A másik ötös kicsit visszafogottabb volt, sok idő telt el, mire észbe kaptak és felülkerekedtek ellenfelükön. Kende inkább az első meccsen volt nagyon aktív és hatékony, Hubát sokszor nem lehetett megtalálni, de amikor igen, akkor nagyon szép dolgokat csinált, különösen mikor megfogadta tanácsaimat (lepördülés!!!). Dobos Levi jól alkalmazta a tanultakat, de sokszor nem játszották meg társai, ezen javítanunk kell, viszont nagyon hasznos tagja volt a csapatnak. Ruszkai Dani teljesítménye hullámzó volt, viszont döntő helyzetekben voltak nagyon jó megmozdulásai. Berecz Bálint az első meccsen kiváló volt, a másodikra mintha elfáradt volna. Nem igazán számít, de érdekességként megjegyzem, hogy az utolsó fordulótól függetlenül a csapatunk megnyerte a budapesti régiót és bejutott az országos dzsemboriba (ha lesz). Gratulálok a csapatnak!

2021. március 21. - Basketboyz torna

SZEDEÁK - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 53-71 (6-24; 14-10; (3-3); 10-20; 16-15)

Somogyi 4; Fekete 4; Paczulák 4; Halász 13; Ruszkai 2, Szabó 7; Szük 10; Dobos 1; Nagy 20; Berecz 6

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - MAFC 74-58 (18-16, 19-11; (3-5); 13-17; 21-12)

Fekete 13; Paczulák 3, Halász 19; Ruszkai 2; Szük 8; Dobos 6; Nagy 20; Berecz 3

A győzelme(ke)t nem kell magyarázni, mégis muszáj, mert az az igazság, hogy az utóbbi idők leggyengébb játékával nyertünk egy tornát. Pedig a héten nagyon jól dolgoztak a srácok, azt gondoltam nagyon pörgünk majd. A büntetőket is nagyon jól dobtuk... edzésen és melegítéskor. Amikor tét volt, visszafogtuk magunkat. A szegediek ellen elképesztő lassan játszottunk, sokat cipeltük a labdát, nem is járattuk és védekezésben nagyon sokszor elaludtunk. A nagy különbség leginkább annak köszönhető, hogy a szegediek dupláztak és el is fáradtak a végére. Tulajdonképpen az első negyedben kiharcolt előnyét őriztük meg ránk nem jellemző játékkal. Nem volt ez jó jel a MAFC elleni mérkőzés előtt. Kicsit megvariáltuk az ötösöket, mert nem igazán működtek a kooperációk és ez nyerőnek bizonyult. A Huba-Kende duó szépen működött együtt, Ágó mellé pedig Nándi is felzárkózott. A védekezésünk még mindig nem volt az igazi, bár Lóri és Levi szépen kapkodták a lepattanókat. Külön öröm volt Ágó és Levi egyik közös játéka, mely után utóbbi egy szép asszisztból kosarat tudott dobni. Ruszkai Dani, Paczulák Donát és Berecz Bálint a legjobbkor dobták pontjaikat, Milán pedig ellenállhatatlanul ment minden labdáért. Nem játszottunk jól, de fontos pillanatokban helyén volt az eszünk és a szívünk, így a végén mi örülhettünk. A torna legjobb játékosának Nagy Ágostont választották, az All-Star ötösbe Halász Kende és Szük Huba került be, a csapat legjobbja pedig Fekete Nándor lett. Gratulálok a csapatnak!

2021.03.06. - U12 bajnokság

Vasas Akadémia - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 66:65 (17:24, 15:8 (5:3), 15:14, 14:16)

Nagy 20, Somogyi 12, Szük 7, Bayomi Zs. 6, Keszler 6, Halász 4, Berecz 3, Fekete 3, Bayomi L. 2, Paczulák 2.

Soha nem ajándék mérkőzést veszíteni, egy ponttal pedig kifejezetten kellemetlen. Különösen annak fényében, hogy a kezünkben volt a győzelem, csak sok apró hibát vétettünk, amik összeadódva a "vesztünket" okozták: - két negyedet is úgy fejeztünk be, hogy idő előtt eladtuk/eldobtuk a labdát, és ezzel lehetőséget teremtettünk az ellenfélnek, hogy kosarat szerezzen, amivel mindkétszer éltek is; - 8 büntetőt hagytunk ki, valamint 3/12 volt a félidei büntetőzés; - az utolsó 3 percben nem dobtunk kosarat, és minden pályán lévő hibázott legalább egy olyan hibát, amit aztán egyből felismert. Ha ezeket összeadjuk, olyan 10-12 pontot hagytunk a meccsben, viszont egyáltalán nem lehetünk elégedetlenek, sőt! Számtalan remek megoldás, őszinte akarat és igazi csapatmunka jellemezte a csapatot, akik végig fókuszáltan játszottak egy teljesen kiélezett mérkőzésen. Most ugyan az ellenfél felénk kerekedett, de ha így folytatjuk, a következő párharcokban mi jövünk ki győztesen. Végezetül: a srácoknak elmondtam Dean Smith, az észak-karolinai egyetem (University of North Carolina) legendás edzőjének gondolatait, annak kapcsán, mi a teendő, ha az ember hibázik: 1. Felismerni 2. Beismerni 3. Tanulni belőle 4. Elfelejteni A következő megmérettetésig mind a négy lépésre van idő:)

2021. február 27. - Basketboyz torna

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - NKA Pécs 52-68 (15.18; 6-11; (2-8); 14-23; 15-8)

Bayomi Zs. 11, Somogyi 1; Bayomi L. 3; Halász 24, Szabó 2, Szük 2, Nagy 7; berecz 2.

MEAFC - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 47-58 (11-8; 7-22, (6-11); 15-4; 8-2, 0-11)

Bayomi zs. 5, Somogyi 1, Bayomi L. 1, Paul 1, Paczulák 1; Halász 9; Bruchmann 1; Szabó L. 7; Szük 12; Nagy 13; Berecz 7.

Nagyon vártuk ezt a tornát, de sajnos a felkészülés nem sikerült jól. A héten nem tudtunk teljes létszámban edzeni, hiszen voltak betegek, sérültek és egyéb hiányzók is, így tulajdonképpen aki pénteken ott volt a tréningen, az csapatba is került. A tornáról tudni kell, hogy a felnőtt szabályok szerint játszhattunk négyszer nyolc percet, ennek megfelelően voltak érdekességek, de ugyebár mint mindig, most is tanulni jöttünk. Ellenfeleinkkel ellentétben mi tartottuk magunkat a két ötöshöz, bár nem kellett volna, viszont mí gy döntöttünk. A pécsiek elleni első mérkőzés nem kezdődött jó, mert nem igazán játszottuk azt, amit szoktunk, kicsit az egyéni játék dominált. Ellenfelünk védekezésének intenzitása nem volt szokatlan, ám a faulthatár nagyon magasan volt meghúzva és sokszor ezzel is küzdöttünk. Az első félidő szorosra sikeredett, bár igazán csak Kende és Zsombi voltak ponterősek, Ágó még nagyon kereste magát a betegsége után, ráadásul sok butaságot is csináltunk. A félidei büntetők sem sikerültek, a harmadik negyedben pedig el is dőlt a mérkőzés. A vége egy vállalható vereség, amit nem is bántam, hiszen így egy olyan csapattal tudtunk a bronzmeccsen megmérkőzni, akivel még nem játszottunk sosem. A miskolciak erős magassági és súlyfölényben voltak, ráadásul olyan játékot játszottak, ami nálunk Budapesten szokatlan, így el kellett telni egy kis időnek, míg adaptálódtunk. Ellenfelünk sok lepattanót szedett le előlünk, de szerencsére sokat is hibáztak. A félidőben extra 11/11 büntetőt dobtak be a srácok, így muszáj volt az ígért fekvőtámaszokat lenyomom. Még szerencse, hogy ez bekövetkezett, mert a második félidőben ellenfelünk megszállta saját büntetőjét, mi pedig nekirohantunk ész és félelemérzet nélkül. A második félidőben mindössze 6 (!!!) pontot dobtunk. Tragédia. Ennek ellenére az utolsó másodpercben a kezünkbe volt a döntés, de lecsorgott a labda a gyűrűről. A hosszabbításban már a legjobb ötösünkkel álltunk ki és 11-0-ra meg is nyertük, így a mérkőzést is behúztuk. Ez leginkább annak volt köszönhető, hogy bár Kende nagyon elfáradt, Huba és Ágó magához tért és aktiválták tudásukat. A csapat legjobbja díjat Halász Kende kapta. Gratulálunk!

2021. február 14. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - MAFC Gabányi 55-61 (17-17; 16-14; (3-4); 8-11; 11-15

Bayomi Zs. 13; Bayomi L. 2; Fekete 6; Paczulák 5; Halász 10; Ruszkai 6; Dobos 4; Nagy 7; Berecz 2

Csata DSE - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 55-57 (13-10; 10-15; (8-3); 13-16; 11-13)

Halász 19; Nagy 15; Bayomi Zs. 13; Ruszkai 4; Keszler 2; Paczulák 2; Bayomi L. 1; Berecz 1

Nagyon büszke vagyok a srácokra. Emlékszem nyáron rettentő nehezen kezdődött a közös "utazásunk", rengeteg problémánk volt, de mára nagyon sokat léptünk előre és egyre jobban látszik a csapaton a munka. Még ha "tartalékosak" is voltunk, úgy éreztem van győzelmi esélyünk a MAFC ellen. Az edzéseken nagyon szépen dolgoztunk és egyre közelebb kerültünk ahhoz, amit szeretnék. Technikailag és taktikailag simán felvesszük a versenyt a MAFC-cal (sőt!), viszont előrébb járnak keménységben és intenzitásban. Az volt a cél, hogy ebben is felvegyük a versenyt és azt kell mondanom tényleg a belünket is kihajtottuk és szépen álltuk a sarat, sőt még vezettünk is sokszor. A vége sajnos sima lett, de semmi szégyenkeznivalónk nincsen, mert nagyon szuperek voltunk, nagyon nagy iramot mentünk és maga a játék is tetszetős volt. A második mérkőzés nagyon csendesre sikeredett, felváltva vezettek a csapatok, de a végén nekünk volt szerencsénk és behúztuk a lányok ellen a meccset. Ez a mérkőzés nekem annyira nem tetszett, de a győzelmet nem kell magyarázni. Nagyon várjuk a Basketboyz tornát 2 hét múlva, nem beszélve a következő fordulóról, ahol végre együtt lesz az utóbbi évek A csoportjának nagy fiú hármasa, a MAFC, a Vasas és a Darazsak és ebben az évben ez igazi csemege lesz. Gratulálok a Srácoknak!

2021. január 24. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Bp. Honvéd 76-52 (20-6; 20-18; 5-2; 21-5; 10-21)

Bayomi Zs. 3; Palcsó 5; Somogyi 2; Bayomi L. 6; Keszler 1; Fekete 17; Paczulák 3; Halász 9; Szabó 1; Szük 6; Nagy 20; Berecz 3

MAFC Gabányi - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 69-54 (18-12; 15-4; 4-8; 17-10; 15-20)

Bayomi Zs. 3, Palcsó 4; Somogyi 1; Paul 1; Fekete 2; Paculák 2; Halász 10; Szabó 5; Szük 5; Nagy 19; Berecz 3.

Az előző három hétben nagyon sok újat tanultunk és az edzésmunkát is kiválóra tudom értékelni, ezért nagy várakozással tekintettem a hétvége elé. Az első mérkőzésen azzal a Honvéddal kerültünk szembe, akik a legutóbb nagyon sok borsot törtek az orrunk alá a 2. fordulóban. A kezdetektől fogva nagy iramot diktáltunk, a védekezésünk rendkívül összeszedett volt és emiatt sok labdát tudtunk szerezni már a támadó térfélen, illetve nem kevés olyan türelmes védőmunkát láthattunk, melynek hatására lejárt ellenfelünk 8 másodperces labdafelhozatali ideje, aminek nagyon örültem. Ettől kezdve a támadásaink is jó ritmusúak voltak és nagyon hatékonyak voltunk. A második ötös már nem tudta ezt a szintet hozni, ott előjöttek a régi hibák: Donáton kívül nem volt jó védőmunka, a támadásokban meg rend szerint rosszul helyezkedtünk. Támadásban Nándi tartotta a frontot, aki ebben a negyedben 13 pontot szórt (carrier high). A második félidőt ismét ellenállhatatlanul kezdtük és annyira megléptünk ellenfelünktől, hogy a végére már nem volt izgulni való, én azonban nem voltam nyugodt a 4. negyedet illetően, ugyanis bár szerettem volna, ha a második ötös javít, ez sajnos nem sikerült és ezt a negyedet nagyon csúnyán elveszítettük. Arra nem lehet panasz, hogy nem hajtottuk ki magunkat, hiszen a legtöbb játékosunk odatette magát rendesen, így ezzel a résszel elégedett voltam. Aztán jött a lényegesen jobb erőkből álló MAFC, akinek a játékstílusa nagyon közel áll a szívemhez és jó példával szolgálhat nekünk. Sajnos az első félidőben csak Ágó vette fel a versenyt és többnyire alulmaradtunk a különböző párharcokban. A második félidőre kicsit megvariáltam az ötösöket és úgy tűnik sikerült kicsit felrázni magunkat, hiszen ezt a játékrészt többek között a félidőben elkövetett kiváló büntetőzésnek (12/8) köszönhetően győzelemre hoztuk, ezért volt kár elengedni az elsőt. Egyelőre ez a MAFC jobb és összeszedettebb csapat nálunk, de szégyenkezni nincs okunk, hiszen a következő fordulóban ismét összecsapunk velük, így lesz lehetőség bizonyítani. Összességében elégedett vagyok, hiszen védekezésben előrébb léptünk és játékunk nyomokban már kosárlabdát is tartalmazott. Külön dicséretet érdemel Ágó és Kende, hiszen nagyon ponterősek voltak és védekezésben is megtették a magukét, valamint kiemelném Nándi hozzáállását, aki az első meccsen nagyon eredményes volt (17 pont) és a másodikon is aktívan támadta a gyűrűt. Gratulálok Srácok!

2020. december 5. - U12 bajnokság

MAFC Gabányi - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 52:65 (17:10, 8:20 (6:3), 10:17, 11:15)

Nagy 20, Szük 12, Halász 10, Bayomi Zs. 9, Palcsó Zs. 3, Somogyi 3, Berecz 3, Fekete 2, Ruszkai 2, Dobos 1.

A mérkőzés előtt az volt a kérésünk a gyerekek felé, hogy az első pillanattól lehessen látni rajtuk az akaratot, az elszántságot, végső soron az abban való hitet, hogy az edzésen tanultakat képesek legyenek nehéz, agresszív, felfokozott környezetben alkalmazni. Mivel ezt az ember az egész élete során gyakorolja, nem várható el, hogy 11 évesen maradéktalanul megvalósuljon, mégis, a srácok a mérkőzés jelentékeny idejében megtették, méghozzá szuperül. A sportolás esszenciális céljai között szerepel mindez, így aztán elégedettek vagyunk, hogy a végeredményben is tükröződött. A gyerekek remek közösséget alkottak, mindenki hozzájárult a sikerhez, bár kellett kicsit noszogatni őket, hogy biztassák egymást. Gratulálunk a győzelemhez!

2020. november 7. - U12 bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Budapesti Honvéd/A 73:61 (14:11, 15:8 (7:5), 18:16, 19:21)

Nagy 14, Halász 11, Berecz 11, Szük 9, Bayomi Zs. 9, Bayomi L. 7, Fekete 7, Palcsó 5.

BLF KK/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 52: 96 (10:18, 7:25 (5:5), 14:14, 16:34)

Nagy 24, Palcsó 18, Halász 12, Bayomi Zs. 12, Paczulák 8, Bayomi L. 6, Fekete 5, Szük 3, Paul 3, Dobos 2, Berecz 2.

Az eredmény örömteli, a játék kevésbé. Bár a két győzelem megsüvegelendő, a srácok meglehetősen enerváltan, körülményesen és rengeteg hibával játszottak mindkét meccsen. Többször is megbeszéltük, hogy a mérkőzés ugyan más környezet, mint az edzés, de nem kell mást csinálni, mint amit edzésen gyakorlunk. Ennek ellenére többen is - nem feltétlenül tudatosan választva - újra és újra olyan megoldásokkal próbálkoztak, amik egész egyszerűen nem jók, hatékonytalanok. Várom már, hogy éles, mérkőzéshelyzetben is átbillenjenek a csapatszintű rendezettségben és tudatosságban arra a szintre, amit edzéseken már rendszeresen képesek hozni. Persze azért örülünk, hogy nyertünk, ami azért mégis csak jobb érzés, mintha ugyanezzel a játékkal kikaptunk volna:)

2020. október 9. - U12 bajnokság

Vasas Akadémia - Zsíros Akadémia Kőbánya 56:39 (14:6, 15:5, (3:5), 13:10, 11:13)

Bayomi Zs. 8, Somogyi 3, Bayomi L. 2, Paul 1, Halász 13, Ruszkai 4, Szük 5, Berecz 3

A gyerekeknek azt mondtam az első meccs után, hogy egy utánpótlássportoló fokozatosan tanulja meg, mit jelent sportolónak lenni: először megkedveli a sportágat, aztán megtanulja, mit jelent az edzés, milyen szabályai és nehézségei vannak a rendszeres sportnak, aztán megtanulja, miben más a mérkőzés, mint az edzés, megtanulja kezelni a versenyhelyzetet, és ami a legfontosabb, megtanulja, hogyan legyen úrrá az izgalmán, és hogyan hozza ki a valós tudását. Mi valahol itt tartunk, ezt kell megtanulnunk, és akkor nem lesz akkora különbség a két mérkőzés között, és a srácok bebizonyították, hogy tudnak figyelni, akarni, biztatni, segíteni a másikat, csapatként működni. A legközelebbi fordulóban erről a szintről fogunk indulni.

Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia - MAFC Gabányi 49:54 (12:15, 11:11, (4:4), 5:10; 17:14)

Halász 11, Szük Huba 10 Bayomi L. 9, Ruszkai 6 Bayomi Zs. 3, Somogyi 3, Fábián 3, Paul 2, Fekete 2 Palcsó, Paczulák, Berecz

Óriási különbség volt az első és második mérkőzés között, ami a hozzáállást illeti. Míg az elsőn hitetlenül és sportolóhoz méltatlanul játszottunk, a másodikon a mérkőzés teljes egészében, végig maximális intenzitással vetették bele magukat a párharcokba a srácok, küzdöttek, vetődtek a labdákért. Öröm volt nézni, hogy ez is bennük van és még ha ki is kaptunk, ebből nagyot meríthetünk a jövőben, hiszen a jelenlegi legjobb budapesti csapattal a meccs végéig partiban tudtunk lenni és mindehhez csak annyi kellett, hogy a srácok elhiggyék azt, hogy a siker nem jön magától, azért keményen meg kell küzdeni. Mi edzők reméljük, hogy ez egy szintlépés volt és most már ez a minimium. A második mérkőzéshez mindenképpen gratulálunk!!!

2020. szeptember 20. - edzőmérkőzés

Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia - Budapest Honvéd 104:43 (24:14, 26:8, 21:9, 33:12)

Nagy 28, Bayomi L 17, Szük 13, Berecz 10, Halász 8, Szabó 6, Bayomi Zs. 5, Somogyi 3, Paczulák 4, Ruszkai 2, Dobos 2, Paul 2

Edzőmeccs lévén a bajnoki mérkőzésen megengedett létszámnál többen kaptak bizonyítási lehetőséget vasárnap, és örömmel mondhatom, hogy kivétel nélkül mindenki igyekezett megfelelni a feladatnak. Az ellenfelünk a vártnál kisebb ellenállást jelentett, ami a végeredmény szempontjából örömteli, a tanulás intenzitása szempontjából kevésbé. A csapat egyre inkább közösségként viselkedik, biztatják egymást, párszor helyettünk kiabálják be a végrehajtási szempontokat (ez egyrészt dícséretes, másrészt megflehetősen zavaró a pályán lévőknek). A kosárlabda hagyományainak megfelelően a csapat 100. pontját dobó játékos (ez esetben Bayomi Levi) egy tortával köszön heti majd meg a csapattársainak, hogy lehetővé tették számára e mérföldkő elérését:) A hétfői edzésen megbeszéljük a részleteket.

2020. augusztus 29. - DARÁZS KUPA

Zsíros Akadémia Kőbánya - Dávid Kornél KA 56:53 (19:12, 14:17, 17:6, 6:18)

Nagy 19, Bayomi Zs. 7, Szük 7, Halász 6, Bayomi L. 5, Berecz 4, Keszler 2, Fábián 4, Fekete 2

Nagyon vártuk már, hogy újra pályára léphessünk, és a meccsen ennek a hosszú várakozásnak a pozitív és negatív oldalát is megtapasztaltuk: helyenként ötletes, gyors és pontos játékot láttunk, helyenként pedig erőlködős, kapkodós, bizonytalan oldalunkat mutattuk. Látszólag megnyugtató előnnyel fordultunk a 4. negyedre, végül mégis izgalmak közepette tudtunk csak győzni, de annál élvezetesebb lett a visszatérés a pályára.

SZEDEÁK - Zsíros Akadémia Kőbánya 37:68 (10:21, 17:18, 5:20, 10:9)

Nagy 15, Szük 10, Fekete 9, Halász 6, Bayomi Zs. 4, Bayomi L. 4, Keszler 4, Paczulák 4, Ruszkai 4, Fábián 2, Berecz 2, Szabó 2.

A szegedi csapatból sokat kivett a Dávid Kornél KA elleni meccs, így már a meccs kezdetétől magunkhoz ragadtuk a vezetést, és nem is engedtük ki a kezünkből. Nagy öröm, hogy mindenki tudott pontot szerezni a csapatból, és hogy alapvetően sok-sok jó megoldást, tudatos végrehajtást viszontláttunk az edzésen tanultakból.

A srácok mindkét meccsen nagy akarattal, egymást buzdítva vettek részt, sok hibával és sok jó megoldással, azaz a "szakvezetés elvárásának" megfelelően:) Várjuk a következő megmérettetést!