KŐBÁNYAI DARAZSAK
ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA
KŐBÁNYAI DARAZSAK
ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA
Befejeződtek az edzőtáborozások a Zsíros Akadémia korosztályos csapatainál. Az U12 és U14-es lányok és fiúk a Tahiban lévő képzőtáborban, az U16 és U18-as lányok Debrecenben, a fiúk Tapolcán pallérozódtak. A legkisebbek napközis táborban gyarapították tudásukat Kőbányán.
Mindegyik csapatunk már itthon készül, vége az edzőtáboroknak, válogatott programoknak.
Mi történt az évzárást követően? – kérdeztük Hajdu Péter elnököt.
Természetesen pihenés következett, bár Josepovits Kinga és Demeter Levente esetében folytatódott a munka, ők az U16-os korosztályos válogatottakkal készültek. Leventének végül nem sikerült bekerülnie az utazó csapatba, Kinga pedig a teljesítmény-indexet tekintve a legjobb értéket érte el, vagyis csapata legjobbja volt. Augusztus elején itthon megkezdődött a munka, majd vidéki edzőtáborokba mentek a csapatok. Tudomásom szerint minden tábor kiválóan szolgálta a felkészülést, sérülés nem volt, úgyhogy feltöltődve várjuk a bajnoki rajtot.
Csalódás, hogy az elmúlt évekhez képest kevesebb válogatottja van az egyesületnek?
Egyáltalán nem. Nem lehet minden évben egy ilyen méretű klubnál nagyszámú válogatott játékos. Demeter Levente végig dolgozta a válogatott edzőtábort, az utolsó pillanatban maradt ki a keretből. Azonban továbbra is versenyben van, és ha megfelelő poszton fog játszani és továbbra is ilyen kiválóan dolgozik, akkor biztos bekerül a következő szezon keretébe. Kinga esetében nincs miről beszélni, hiszen csapata legjobbja volt. Bár távozott tőlünk a Bp. Honvédba Nagy Ágoston, ő is válogatott lett saját korosztályában és pályára is lépett a hagyományos Slovenj Gradec tornán. Véleményem szerint távozása még korai volt, ennek ellenére sok sikert kívánok neki, reméljük töretlenül fog fejlődni a jövőben is, ehhez új klubjában minden feltétel megvan. Rajtuk kívül is vannak reményteli játékosaink, akik a következő bajnoki évben bizonyíthatják rátermettségüket.
Lesz-e változás a csapatok, edzők körében?
Különösebb változás nincs, az elmúlt évhez képest szerveződött egy U16-18-as „B” fiú csapat, akik új edző, Tamási Péter irányításával dolgoznak. Itt megfelelő átmenetet szeretnénk biztosítani az U16-U18-as „A” csapatokhoz, vagyis versenyhelyzet van, fel lehet kerülni a „B”-ből az „A”-ba, de ugyanez fordítva is megtörténhet. A többi csapatnál a megszokott edzőpárosok dolgoznak. Az idénnyitó értekezleten azt kértem, hogy több figyelmet szenteljenek edzőink a fizikai és egyéni képzésnek.
Mi a helyzet az infrastrukturális fejlesztések terén?
Idén befejeztük a Tahiban lévő képzőtábor funkcionális bővítését, ott már további fejlesztések a jövőben nem szükségesek, „beállt” a tábor egy 22 játékos és 3-4 kísérő-edző létszám fogadására. Kőbányán azonban lesznek fejlesztések, a Zsíros Csarnok energetikai korszerűsítését szeretnénk elvégezni úgy, hogy az energia-hatékonyság szem előtt tartásával minimálisra csökkenjenek a költségek. Ezen kívül új eredményjelzőt kap a küzdőtér. A Darázsfészek Csarnok mellett a Kőbányai Önkormányzat támogatásának köszönhetően létesítünk egy konténer osztálytermet. Még 2020 januárjában fogalmazódott meg a gondolat egyesületünk és az iskola igazgatójának együttműködésével, hogy a tanulás és a sport összekapcsolásával a 2020/21-es tanévtől egy olyan osztály induljon a Harmat Általános Iskolában, amely a “sportolva tanulás” szlogent tűzte a zászlajára. A Kelet-Pesti Tankerületi Központ zöld utat adott az osztály indításához, mely annak rendje és módja szerint el is indult teljes létszámmal. A 2021/22-es tanévben már több mint kétszeres, a 2022/23-as tanéveben pedig majd négyszeres túljelentkezés volt az osztályban, vagyis elmondható, hogy mind a szülők, mind pedig a gyermekek körében népszerű volt a kezdeményezés. Azonban menet közben az is kiderült, hogy nem minden évfolyamon lehet harmadik osztályt indítani teremhiány miatt és akkor merült fel egy konténer osztály telepítése. Reményeink szerint a 2024/25-ös tanévtől már birtokba vehetik a sportosztályos gyerekek.
Miért van szükség egy ilyen osztályra?
Egyrészt azért, hogy azok a gyerekek, akik ide felvételt nyertek megfelelő testnevelés- és sport oktatást kapjanak. A tapasztalat szerint elkeserítő fizikai és testkulturális állapotban érkeznek hozzánk a gyerekek, még nem látszik – számomra érthetetlen módon – a mindennapos testnevelés bevezetésének hatása. Másrészt reméljük, hogy ezek közül a gyerekek közül többen majd a kosárlabdát fogják sportáguknak választani. Az biztos, hogy jó szellemű, jó tanuló és sportoló gyermekek fognak pallérozódni ezekben az osztályokban és a túljelentkezés biztosítja a megfelelő kiválasztást is.
Milyen eredményekkel lenne elégedett a bajnoki év végén?
Természetesen örülni fogok minden sikernek, de a filozófia változatlan: elsősorban nem korosztályos bajnokokat, hanem olyan embereket nevelünk, akik jól kosárlabdáznak és eredményesek lehetnek. Ehhez a magunk erejéhez képest minden segítséget megadunk a gyerekeknek és a lehető legmagasabb szintre szeretnénk eljuttatni őket.